scorecardresearch.com Yitik Çocuk ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yitik Çocuk

Yitik Çocuk

Yazar : Dave Pelzer

Sayfa Sayısı : 247

Yayınevi : HYB Yayınevi

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Yitik Çocuk Sosyal Hizmetler Kurumunun ve bakıcı ailelerin zor durumdaki çocuklara verdikleri sevgi ve ilginin göstergesi olan bir kitap. Dave Pelzer, azmin, kişisel sorumluluğun ve insan ruhunun kazandığı zaferin yaşayan bir örneğidir." - John Bradshaw- "Bradshaw On: The Family, Homecoming and Family Secrets" adlı kitabın yazarı.
 • Hiçbir zaman bir evi olmamış bir çocuğu canlandırın gözünüzde. Sahip olduğu tek şey, bir naylon torbada taşıdığı eski püskü giysileri. Dünyası yalnızlıktan ve korkudan oluşuyor. Bu küçük çocuğun alkolik annesinin elinden kurtulmuş olmasına karşın, çekeceği gerçek acılar yeni başlıyor; "evim" diyebileceği bir yeri yok.
 • Bu kitap Dave Pelzer in "Adsız Çocuk" adlı ilk kitabından sonra beklenen ikinci kitabı. Bu kitapta Pelzer in delikanlılık dönemindeki yeni maceralarını, yeni acılarını bulacaksınız. David, artık bakıcı aile yanında yaşayan bir çocuktur. Yeni yaşamından beş farklı evdeki deneyimlerini öğreneceksiniz. Bakıcı aile yanında yaşayan çocukların gerçek bir aileleri olmadığı için sevilmeye değer olmadıklarına inananlar, onun varlığın kabul etmemekte, onu durumundan utanmaya zorlamaktadırlar. Gözyaşı ve kahkaha, çaresizlik ve umut: Bütün bunlar çaresiz bir halde hiç durmaksızın bir aile sevgisi arayışı içindeki bu küçük çocuğun yaşadıkları...
 • Toplumumuzda bakıcı aile sistemine ve sosyal hizmetlere karşı koyanların sayısının çok olmasına karşın. Dave Pelzer bu iki düzenin varlığına duyulan gereksiniminin yaşayan bir örneğidir. İster yazarın kitaplarını okumaktan hoşlanan biri olun, ister ilk kez bir kitabını alıyor olun, "Yitik Çocuk" sizi de etkileyecek ve hepimize esin kaynağı olacaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963