scorecardresearch.com Yaşamın Ucuna Yolculuk ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yaşamın Ucuna Yolculuk

Yaşamın Ucuna Yolculuk

Yazar : Tezer Özlü

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tezer Özlü, bir başka kutupta kendisiyle aynı yazgıyı paylaşan Oğuz Atay gibi, beklenmedik bir anda edebiyatımızdan demir aldı. Yazar ile sahici efsanesini birleştiren bu anlatı, hem yoğun bir vasiyetname niteliği taşıyor, hem de hayata ender görülen acılıkta bir perspektiften tanıklık ediyor. Yayınevinin notu: Bu kitap yazarın Almanca kaleme aldığı "Auf dem Spur eines Selbsmords" (Bir intiharın izinde) adıyla 1983 Marburg Yazın Ödülü''nü alan metnin Türkçesidir. Bu kitap dilimizde, yazarı tarafından Yaşamın Ucuna Yolculuk (1984) adıyla bir anlamda yeniden yaratıldı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Annem ve Ben'

  Yazar : Maya Angelou

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Edebiyatın yaşayan efsanesi Maya Angelou, ilk kez Türkçeye çevrilen, harika bir üslup ve zarafetle yazılmış bu olağanüstü özyaşamöyküsünde, sıradışı yaşamının en mahrem yanına; annesi ile yaşadığı karmaşık fakat hayranlık uyandırıcı ilişkiye odaklanıyor.
  Devamı...
 • 'Gündüz Artan Penceresinden Mersin'

  Yazar : F. SAADET BİLİR

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Gündüz Artan Penceresinden Mersin - F. Saadet Bilir Mersin kent yaşamına önemli katkılarda bulunmuş, kentin gelişiminde...
  Devamı...
 • 'Türkiye'nin Bir Asrı - İngiliz Büyükelçisi Sir James Porter ve Sir George Larpent’in Kaleminden'

  Yazar : Sir James Porter, Sir George Larpent

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Türkiye''nin Bir Asrı - İngiliz Büyükelçisi Sir James Porter ve Sir George Larpent’in Kaleminden - Sir James Porter,...
  Devamı...
 • 'Son Yıllarım'

  Yazar : Albert Einstein

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Son Yıllarım’da Einstein’ın ele aldığı konular sadece toplumsal ve felsefi konularla da sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda klasik mekanik, Newton fiziği, görelilik ve kuantum fiziği hakkında çok değerli tartışmalar var.
  Devamı...
 • 'Yüzleşme Vakti'

  Yazar : Halit Ertuğrul

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Yüzleşme Vakti - Halit Ertuğrul Ölümün esrarengiz dokunuşlarını iliklerimize kadar hissettiğimizde, hayat yolunun...
  Devamı...
 • 'Bilinmeyen Menderes 1'

  Yazar : Mükerrem Sarol

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Devamı...
 • 'Şarık Tara - Sınırların Ötesinde'

  Yazar : Çiğdem Tüzün, Sühan Muratlı

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Şarık Tara’nın iş yaşamı ve uluslararası ilişkiler...“Neden Anlattım?Hayatım boyunca hem kurduğum şirketi bir dünya şirketi...
  Devamı...
 • 'Kırmızı Motosiklet '

  Yazar : Fatma Akerson

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Kırmızı Motosiklet - Fatma Akerson “Kırmızı Motosiklet”, “Kumsaldaki Minik Ayak İzleri” ve “Belakane” adlı üç uzun...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963