scorecardresearch.com YANİ İÇİMİZDEKİ İYİLİK ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
YANİ İÇİMİZDEKİ İYİLİK

YANİ İÇİMİZDEKİ İYİLİK

Yazar : SELMA GÖKÇEK

Sayfa Sayısı : 115

Yayınevi : İLKBİZ YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir gün ona bir falcı "On sekizinde ölceksin" demiş. Falcının sözleri onu öyle etkilemişti ki, eksi yirmi beş derecede kış gecelerinde, bahçedeki tuvalete geceliği ile gidiyordu. Birkaç kez gece kalktığını hissetmiştim. Bir seferinde arkasından ben de çıktım. Ellerimiz kapının demirlerine yapışıyordu. Dondurucu bir hava vardı. "Niçin çıplak çıkıyorsun, hasta olacaksın" dediğimde "Zaten bana falcı on sekizimde öleceğimi söyledi" demez mi. Çok şaşırdım adeta kendini ölüme hazırlıyordu. Bahçede uzun süre kalıyordu. İntiharı düşündüğünü de söylemişti. Annemle ikimiz onu bu inancından vazgeçirmek için, o zamanlar bir yaşında pek güzel bir bebek (Şimdi emekli edebiyat öğretmeni) olan, çok sevdiğimiz bir komşunun oğlunu, ismini annemin koyduğu Yücel Ergin''i severken, hayat bu çocuğu sevmeye değer, güzel bir parça dinlediğimizde hayat bu müziği işitmeye değer, güzel bir manzarada hayat bunu görmeye değer diyerek ona yaşamı sevdirmeye çalıştık. İntihardan vazgeçtiğine inandığımızda çok rahatlamıştık. Üstelik bize emanetti.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963