scorecardresearch.com Vahşi Beyaz Kız (ozsp) ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vahşi Beyaz Kız (ozsp)

Vahşi Beyaz Kız (ozsp)

Yazar : Sabine Kuegler

Sayfa Sayısı : 316

Yayınevi : LİTERATÜR YAYINCILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sizin cennetiniz nasıl bir yer?
 • Zümrüt renginde, alabildiğine uzanan bir cengel; her gün zorlanmadan keşifler yaptığınız bir doğa ve yeni bir kültür; yabani ama dost yüzler... Faturaları, trafiği düşünmeden geçen günler. Ne zaman kaygısı ne de para... İşte böyle bir yerde büyür Sabine Kuegler. Bu olağandışı hayata dilbilimci ve misyoner anne babası sayesinde adım atar. Onlar “Fayular” diye adlandırılan Batı Papua''da Kayıp Vadi''deki çağlar ötesinde kalmış bir kabileyi tanımaya çalışırken, Sabine ve erkek kardeşi Christian ile ablası Judith kendilerini macera dolu, yer yer tehlikeli ama çok eğlenceli bir dünyada bulurlar. Gün gelir, sarmaşıklarla Tarzan gibi uçarlar; gün gelir, karıncadan solucana, timsaha kadar her türlü “yiyeceği” denerler ve sık sık Fayu dostlarıyla günbatımında, ateş başında sohbet ederler. Zaman akar, Sabine büyür ve “medeni” dünyaya gitmesi gerekir. Zorlu bir süreç başlamıştır. Ne trene binmeyi ne Tom Cruise''u bilir, ne de aşk ve güvenli seks hakkında bir fikri vardır. Sudan çıkmış balık misali hayatını sürdürürken tökezler, hatta zaman zaman düşer. Cengelin özlemi günbegün büyür içinde. Fayu dostları sorarlar: Medeni dünyada Sabine''nin kalbi mutlu mudur? Vahşi Beyaz Kız, iki dünya arasında sıkışan, kültür şokuyla uçurumun kenarına kadar gelen bir cengel çocuğunun umut dolu, neşeli, içten hikayesi...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963