scorecardresearch.com Türkçe Sevmek ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkçe Sevmek

Türkçe Sevmek

Yazar : ANASTASIA M. ASHMAN, JENNİFER EATON GÖKMEN

Sayfa Sayısı : 366

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Anastasia M. Ashman ve Jennifer Eaton Gökmen tarafından derlenen Türkçe Sevmek, Türkiye''de Yaşayan Yabancı Kadınların Gözüyle Türkler sizi dört kıta ve yedi ülkeden otuz iki kadının Türkiyesi''ne, son kırk yılda ülkenin değişik köşelerinde yaşanan kültürel çelişkeve keşif hikayelerine çağırıyor. Avusturalyalı, İrlandali, Orta ve Kuzey Amerikalı, İngiliz, Hollandalı, Pakistanlı, kısacası hikayelerini paylaşan tüm kadınlar Türk kültürünün arkadaşlık, komşuluk, evlilik ve anneliği özümseme yönünde hayatlarında meydana getirdiği değişiklikleri ortaya koyuyorlar. Her kadın, kendi öyküsünü, iç yolculuğunu anlattıkça, bu ülke ve onun insanlarıyla olan duygusal bağlarında birçok benzerlik ortaya çıkıyor. İster mühendis, otelci, tekstilci, ister sanatçı, gazeteci olsun, hepsi Türkiye''ye karşı yoğun sevgi besliyorlar. "Eğlenceli, sürükleyici ve sıradışı. Bu koleksiyonda yer alan anılar klişe ve önyargıları yıkarak Türk toplumunun zengin kültürel motiflerini sergiliyor." - Nicole Pope, Le Monde muhabiri- "Çeşit çeşit ilginç kişisel maceralar günümüzün modern ve tanıdık, gelenekselve egzotik Türkiyesi''ni az bulunur bir derinlik, içtenlik ve tatla anlatıyor. Uzun zamandır beklediğim bir kitap." - Tom Brosnaham, Lonely Planet Türkiye''nin yaratıcısı-
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963