scorecardresearch.com Tanrı'yla Bir Daha Hiç Konuşmayacağım ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı'yla Bir Daha Hiç Konuşmayacağım

Tanrı'yla Bir Daha Hiç Konuşmayacağım

Yazar : Enis Akın

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : DÜNYA KİTAPLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sylvia Plath "büyük şairler" zamanının son temsilcilerinden; İngilizcenin belki de son büyük şairi. Ondan nefret edenleri bile üzerine kitaplar yazmak zorunda bırakan; dizeleri şiir çevreleri dışındaki bir okur kitlesi tarafından ezberlenmiş son şairlerden. Bu kitap Sylvia Plath ile ilgili bir derleme. Tamamen eklektik bir biçimde bir araya toplanan bu derlemenin amacı, okurda bütünlüklü bir Plath imajı yaratmak değil, birincisi şair olarak Sylvia Plath hakkında genel bir fikir vermek, ikincisi Sylvia Plath''ın okurunu nasıl baştan çıkardığı konusuna ışık tutmak. Çünkü çıkarır. Felsefenin yollarını önce şairler yürür; aklın ezberlenmiş yollarının dışında her zaman bir yol vardır; bilinmeyen bir yolda kaybolmayı göze alan şiirleri yazanlar, geleceğe uyum teknikleri sunarlar insanlara, kimsenin teşekkür etmesini beklemeden, Sylvia Plath da bütün iyi şairler gibi bize ölmeyi değil yaşamayı anlattı.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Son Sözler'

   Yazar : William S. Burroughs

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   “Büyük Yalan’da bir delik açın.”
   Devamı...
  • 'Harita Metod Defteri'

   Yazar : Murathan Mungan

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Kucağından defter, kitap, kalem eksik olmayan “bir çocuğun” anıları.
   Devamı...
  • 'Öteki İmam Hatipli'

   Yazar : Refik Baskın

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Öteki İmam Hatipli - Refik Baskın Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, tüm halkı temsil etmesine...
   Devamı...
  • 'Moda'da Gezinti'

   Yazar : Deniz Kavukçuoğlu

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Anılarla, portrelerle dolu bir geçmiş zaman yolculuğu.
   Devamı...
  • 'M Treni'

   Yazar : Patti Smith

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Koca ruhlu bir sanatçının hayata yazdığı bir aşk notu.
   Devamı...
  • 'Macir Ali 1'

   Yazar : M. Emin Gül

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Macir Ali 1 - M. Emin Gül “Benim dedem Muş tarafından Rus harbi döneminde yalnız babamı getirmiş, geride kalan...
   Devamı...
  • 'Olaylı Yıllar Ve Gençlik'

   Yazar : Harun Karadeniz

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Olaylı Yıllar Ve Gençlik - Harun Karadeniz Türkiye’de toplumsal mücadele tarihinin önde gelen isimlerinden biri...
   Devamı...
  • 'Ölmeden Az Önce'

   Yazar : Hülya Okur

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Ölmeden Az Önce - Hülya Okur Hülya Okur’un sorularıyla açtığı yapraklar, birer kaynak olduğu gibi aramızdan ayrılanlarla...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963