scorecardresearch.com Şemdinli’den Körfez’e - Kriz Notları ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şemdinli’den Körfez’e - Kriz Notları

Şemdinli’den Körfez’e - Kriz Notları

Yazar : Erdoğan Ülker

Sayfa Sayısı : 278

Yayınevi : POZİTİF YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Milletler onu ayakta tutan dinamikleriyle varolur. Bu dinamiklerden biri bürokrasidir. Her ne kadar hantal bir bürokrasiye sahip olsak da, vatanından ve milletinden güç alan dürüst bürokratlar sayesinde yol alıyoruz.
Kaymakamlık tüm bürokratik görevler içerinde halka en yakın olanıdır. Vatandaşlarla sürekli iletişim içinde olmayı, onların dertlerini dinleyip çözüm bulmayı gerektirir. Halkla yüksek bürokrasi arasındaki köprüdür.
Ülkemizin yetiştirdiği başarılı kaymakamlardan Erdoğan Ülker kaymakamlık görevi boyunca başından geçenleri, tanık olduğu ilginç olayları anlatıyor. Ayrıca bu kitap sırf sosyal hayatımıza damgasını vurmuş iki olaydan dolayı bile okunmayı hak ediyor: Birincisi Saddam rejiminin Kuveyt’i işgal etmesiyle birlikte yüz binlerce Iraklı Kürtün sınırlarımızı aşıp bir insanlık dramı oluşturması, diğeri ise yaralarını sarmakta hâlâ zorlandığımız 17 Ağustos 1999 Körfez ve 12 Kasım 1999 Düzce depremleridir. Erdoğan Ülker tarihe geçmiş her iki dramda da bu bölgelerde görev yapıyordu.
Yakın tarihin sayfalarına dip not olarak düşen bu kitap Türk siyasi hayatını anlamak ve yarın bu kademelerde görev yapmak isteyen herkes için bir rehber niteliğinde.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Anadolu'da Tanin 1. Cilt'

  Yazar : Ahmet Şerif

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Meşrutiyyeti müteakib, Türk gazeteciliğinin, bir inkişaf devrine dahil olmasıyla beraber, memlekette, müşahede üzerine, ictimai...
  Devamı...
 • 'Rus Seyyahların Gözüyle Kaşgar'

  Yazar : Aleksandr Kolesnikov

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Çok eski dönemlerde doğu Türkistan veya Kaşgar''ın -Çin halk Cumhuriyeti''ne bağlı günümüz Sincan Uygur Özerk Bölgesi''nin-...
  Devamı...
 • 'M. Kemal Atatürk'ün Karlsbad Hatıraları'

  Yazar : Afet İnan

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  İçindekilerMustafa Kemal Atatürk''ün Meslek ve Fikir Hayatı (1881-1918)M. Kemal Atatürk''ün (1915-1916-1918) Hatıra...
  Devamı...
 • 'Abdal Musa Velayetnamesi'

  Yazar : Abdurrahman Güzel

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  İçindekiler:Abdal Mûsâ''nın Pend û Naihatnamesi Söz BaşıGirişA) XIII-XIV. Yüzyıllarda Anadolu''nun Siyasî ve Kültürel...
  Devamı...
 • 'Esme - Geride Kalanlar 2'

  Yazar : Binnaz Öner

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Esme - Geride Kalanlar 2 - Binnaz Öner “Dilsizdir o, dilsiz gelindir o… Bir ben bilirim onun dilsizliğini, dilini...
  Devamı...
 • 'Kelebek Yiyen Komünist'

  Yazar : Mauro Olivi

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Kelebek Yiyen Komünist - Mauro Olivi “KENDİMİ ARTIK BİR KOMÜNİST GİBİ HİSSETMİYORUM” Bu kitap, Uyan artık uykudan...
  Devamı...
 • 'Türk Dünyası Deyince'

  Yazar : NAMIK KEMAL ZEYBEK

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Türk Dünyası Deyince - Namık Kemal Zeybek “Hayatımın, iç dünyamın ve uğraşlarımın çocukluğumdan beri en önemli yönü...
  Devamı...
 • 'Gördüklerim, Yaşadıklarım'

  Yazar : Jak Kamhi

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Gördüklerim, Yaşadıklarım - Jak Kamhi Duayen sanayicinin bir döneme ışık tutan anıları… Ünlü tarihçi Prof. Heat...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963