scorecardresearch.com Romanda Aydın Tipleri ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Romanda Aydın Tipleri

Romanda Aydın Tipleri

Yazar : Hasan Yalçın

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : KAYNAK YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu kitap, Hasan Yalçının Dönekler kitabının arkasındaki birikimi yansıtır, o nedenle ikisi birlikte okunmalı, incelenmelidir.
 • Dönekler, Türk edebiyatının şaheserleri arasındaki yerini almıştır. Hasan Yalçının o kitabı, 1990 sonrası edebiyatından geleceğe kadar birkaç eserden biridir. Bütün kalıcı ürünler gibi, Hasan Yalçının Döneklerinde de toplumun yaşadığı serüvenin anlamlı bir kesiti işlenmiştir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Kutsal İnek'

   Yazar : Ceylan Naz Baycan

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Kutsal İnek - Ceylan Naz Baycan Eski bir atasözü der ki, kadınları en iyi alışverişte, tatilde veya hamilelikte tanırsın… Doğmak,...
   Devamı...
  • 'Gündüz Artan - Bir Mersin Bilgesi'

   Yazar : F. SAADET BİLİR

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Mersin kent yaşamına önemli katkılarda bulunmuş, kentin gelişiminde büyük emeği geçmiş Gündüz Artan’ın yazıları, şiirleri...
   Devamı...
  • 'Atatürk Olmasaydı'

   Yazar : Cemal Kutay

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Aramızdan ayrılışının 75. yılında abm Yayınevinin okurlarına armağanıSoru ve cevaplarla hazırlanan kitap, çeşitli...
   Devamı...
  • 'Soruyorum Size Hanımlar ve Beyler'

   Yazar : Leon Z. Surmelian

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   1945 yılında İngilizce yayımlanışının ardından birçok Batı diline ve Ermeniceye çevrilmiş olan bu kitap, okuru masumiyetin, mizahın, merhametin eşlik ettiği bir yolculuğa çıkmaya, savaşın ve şiddetin katı yüzüyle yapılacak bir yüzleşmeye davet ediyor.
   Devamı...
  • 'Renkli Masallar'

   Yazar : Ayhan Sicimoğlu

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Renkli Masallar - Ayhan Sicimoğlu Ayhan Sicimoğlu’ndan renkli mi renkli, eğlenceli mi eğlenceli, masal tadında...
   Devamı...
  • 'Barbaros'un Günlüğü'

   Yazar : Dr. Orhan Yeniaras

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Barbaros''un Günlüğü - Dr. Orhan Yeniaras Kuzey Afrika Müslümanlarının Haçlılara karşı verdikleri ölüm kalım mücadelesi. İspanya...
   Devamı...
  • '... Ve İhtilal'

   Yazar : Altan Öymen

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Altan Öymen yeni “anılı” kitabında, 1955-1960 dönemini anlatıyor. Yani, dünyada Soğuk Savaş’ın sürdüğü, gerginliklerin tırmandığı,...
   Devamı...
  • 'Bir Boşanma Avukatının Anıları'

   Yazar : Diden Konaş Büyükpınar

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Toplumun çekirdeğini oluşturan aile, hukuken evlilik birliği ile kuruluyor. Mutluluk ve büyük hayallerle başlayan evlilikler bazen zaman içinde parıltısını kaybederek taraflarca katlanılması zor bir yük haline geliyor.
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963