scorecardresearch.com Özsoy Operası - Atatürk ve Adnan Saygun (Bir Perdelik Efsane) ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özsoy Operası - Atatürk ve Adnan Saygun (Bir Perdelik Efsane)

Özsoy Operası - Atatürk ve Adnan Saygun (Bir Perdelik Efsane)

Yazar : Gülper Refiğ, Halit Refiğ

Sayfa Sayısı : 71

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Boyut Yayıncılık müzikseverleri, Cumhuriyet tarihini de aydınlatan muhteşem bir yaşam öyküsüyle buluşturuyor. Üstelik elde bulunan tek kaydıyla Özsoy Operasının 1982 Ankara gösteriminin yer aldığı CD-ROM da kitapla birlikte sizin oluyor.
Özsoy Operası / Atatürk ve Adnan Saygun başlıklı eser, Türk müzik tarihinin en değerli sanatçılarından Adnan Saygunun yaşamı ve eserlerini yakın dostları Halit Refiğ, Gülper Refiğ ve kendi kaleminden cümlelerle anlatırken, Mustafa Kemal Atatürkle ilişkisi ve Cumhuriyet Tarihinin önemli gelişmeleri hakkında da çok önemli ve özel bilgiler sunuyor. Gülper Refiğ; Atatürk Dönemindeki Musıki Devrimiyle anlatılan müzik tarihimizin ardından, Adnan Saygunun çocukluğu ve gençliği, eşi Nilüfer Hanımla tanışma hikayesi, unutulmaz Yunus Emre Oratoryosuyla müziğimizin dünyaya açılması ve Cumhuriyet Tarihinin ilk operası Özsoya dair anıları, tarihe ışık tutan bu değerli kaynakta okuyucularla paylaşıyor. Özsoy Operası, kitapla gelen CD içinde, tüm müzikseverlere sunuluyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Sinemanın Güney'i'

  Yazar : Güney Özkılınç

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bu kitapta konunun uzmanlarının yanı sıra Yılmaz Güney ve sinemayı çeşitli yönleriyle yüreğinde yaşatan insanlarla karşılaşacaksınız.
  Devamı...
 • 'Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları'

  Yazar : Ali Ekber Ertürk

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları - Ali Ekber Ertürk Hatıralarımı yazmamın nedeni, AKP iktidarının basına karşı antipatik...
  Devamı...
 • 'Habudiyar'

  Yazar : Levent Kırca

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Habudiyar - Levent Kırca “Mizah bir silahtır. Dikkatlice kullanmak gerekir. “Gezi Parkı Haziran Olayları”nda, gençlerin...
  Devamı...
 • 'Son Pencere Zürafa'

  Yazar : Péter ZİLAHY

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Son Pencere Zürafa - Péter ZİLAHY Arka kapaktan: “Her an dağıtabilirler bizi, yine de gözlerine bakıyorum. Taş kesilmiş...
  Devamı...
 • 'İçeride Kaç Kişi Var'

  Yazar : Çiğdem B. Aka

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  İçeride Kaç Kişi Var - Çiğdem B. Aka Yolculuk düşüncesiyle heyecanlandım. İçimi bir mutluluk kapladı. Gitmenin mutlaka...
  Devamı...
 • 'Dalgaların Sesi'

  Yazar : Yukio Mişima

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bu bir roman değil, insan ilişkileri denen hazineleri bize bağışlayan yüce bir yapıt.
  Devamı...
 • 'Abim Deniz'

  Yazar : Can Dündar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  AbimBugüne kadar özenle saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar’ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz’in yıllarca sessiz kalan kardeşi Hamdi Gezmiş’in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıkıyor.
  Devamı...
 • 'Aytekin Kotil (1934-1992)'

  Yazar : Hakkı Uyar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Aytekin Kotil (1934-1992) - Hakkı Uyar Sosyal Demokrat Belediyecilik’e damgasını vuran ve politikaya bir ömür adayan...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963