scorecardresearch.com Önce Bayılt Sonra Ayılt Bir Cerrahın Anıları 18 ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Önce Bayılt Sonra Ayılt Bir Cerrahın Anıları 18

Önce Bayılt Sonra Ayılt Bir Cerrahın Anıları 18

Yazar : Tarık Minkari

Sayfa Sayısı : 239

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir insanı sevindirmenin yolları vardır, ama en etkili olanı önce üzmek sonra coşturmaktır

  Bakın tıpta neler oluyor?
  Zeki benim kadim dostumdur.
  Bir sabah onunla hastanenin lobisinde karşılaştık.
  "Hayrola?"
  "Abi aynaya bakıyorum, kafamın iki yanında şişlikler görüyorum? Nedir bunlar Allah aşkına?"
  onu odama aldım, ışık altında muayene ettim.
  Her iki temporal bölgede simetrik şişlik vardı.
  Kıvamı adaleliydi. Çene hareketleriyle kasılıyor, gevşiyordur. Bu bir adale hipertofisiydi.
  "Merak etme, bu bölgedeki adaleler çok gelişmiş, kabarmış. Yani bunlar tümör değil."
  " Neden kabarmış?"
  "Onu sen söyle. Herkes başka adalelerinin gelişmesini sağlıyor, sen nedense bu bölgedeki adaleleri seçmişsin. Söye bakalım ne yapıyorsun?"
  "Çok ciklet çiğniyorum"
  Zeki, tatmin olmamıştı ki, üsteledi:
  "Abi eminsin değil mi?"
  "Bak içinde kuşku varsa, film çekelim, dokunun yapısını öğrenelim.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963