scorecardresearch.com Matbuat Basın Derkeen... Medya / 2. Cilt ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Matbuat Basın Derkeen... Medya / 2. Cilt

Matbuat Basın Derkeen... Medya / 2. Cilt

Yazar : Bedii Faik

Sayfa Sayısı : 270

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Matbuat Basın derken.. Medya Bedii Faik''in yalnız yazı hayatını anlattığı bir anı dizisidir ve Türk gazeteciliğinin altmış yıllık geçmişinin, bugüne, medyaya kadar gelip çakılan kaderinin çok renkli bir tablosu gibidir!... Matbuat Basın derken.. Medya''nın ikinci kitabı, birinci kitabın kaldığı yerden başlıyor, yani 1949 senesinden.. Bir devam niteliğinde olan bu ikinci kitapta 1950 seçimleri, DP''nin iktidara gelmesi gibi dönemin önemli olaylarına o günlerin etkili bir kaleminin gözüyle bakacak ve Ali Naci Karacan, Yusuf Ziya Ortaç, Doğan Nadi gibi unutulmaz simaların yazarın kendine has üslubuyla çizilmiş portrelerini bulacaksınız.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Yakılmamış Mektuplar'

   Yazar : İ. Bahtiyar İstekli

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Yakılmamış Mektuplar – Fatma Cevdet Hanım’dan İhsan Bey’e Mektuplar - İ. Bahtiyar İstekli 1920 yılının Mayıs ayında...
   Devamı...
  • 'Namık Kemalden Mektup Var'

   Yazar : Ali Akyıldız, Azmi Özcan

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Namık Kemalden Mektup Var - Ali Akyıldız, Azmi Özcan “Bir mektup bir ruhtur, konuşan sesin o kadar sadık bir aksidir...
   Devamı...
  • 'Kutsal İnek'

   Yazar : Ceylan Naz Baycan

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Kutsal İnek - Ceylan Naz Baycan Eski bir atasözü der ki, kadınları en iyi alışverişte, tatilde veya hamilelikte tanırsın… Doğmak,...
   Devamı...
  • 'Gündüz Artan - Bir Mersin Bilgesi'

   Yazar : F. SAADET BİLİR

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Mersin kent yaşamına önemli katkılarda bulunmuş, kentin gelişiminde büyük emeği geçmiş Gündüz Artan’ın yazıları, şiirleri...
   Devamı...
  • 'Atatürk Olmasaydı'

   Yazar : Cemal Kutay

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Aramızdan ayrılışının 75. yılında abm Yayınevinin okurlarına armağanıSoru ve cevaplarla hazırlanan kitap, çeşitli...
   Devamı...
  • 'Soruyorum Size Hanımlar ve Beyler'

   Yazar : Leon Z. Surmelian

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   1945 yılında İngilizce yayımlanışının ardından birçok Batı diline ve Ermeniceye çevrilmiş olan bu kitap, okuru masumiyetin, mizahın, merhametin eşlik ettiği bir yolculuğa çıkmaya, savaşın ve şiddetin katı yüzüyle yapılacak bir yüzleşmeye davet ediyor.
   Devamı...
  • 'Renkli Masallar'

   Yazar : Ayhan Sicimoğlu

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Renkli Masallar - Ayhan Sicimoğlu Ayhan Sicimoğlu’ndan renkli mi renkli, eğlenceli mi eğlenceli, masal tadında...
   Devamı...
  • 'Barbaros'un Günlüğü'

   Yazar : Dr. Orhan Yeniaras

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Barbaros''un Günlüğü - Dr. Orhan Yeniaras Kuzey Afrika Müslümanlarının Haçlılara karşı verdikleri ölüm kalım mücadelesi. İspanya...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963