scorecardresearch.com Labirentin Sonu ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Labirentin Sonu

Labirentin Sonu

Yazar : Aytekin Yılmaz

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : MAHSUS MAHAL

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu, bu derin acılı, ürkütücü trajediyi, onun en yoğun biçimde yansıdığı "siyasi hapishane"lerde yaşamış, bu noktadan çıkış umudunu yitirmeyerek ve o çıkış yolu için vicdanımıza ve aklımıza çağrı yapan bir insanın tanıklığıdır. Bu sorunun dışımızda değil, içimizde, yüreğimiz ve aklımızın bir sorunu olduğunu, burada çözüleceğini bilen ve inanan bir tanıklıktır bu."
Ömer Laçiner

“36 yıllık yaşamının 9,5 yılını siyasi suçlu olarak cezaevinde geçi-ren Aytekin Yılmaz bu kitapta, cezaevi laboratuarlarından Türki- ye’nin son 10 yılının gayri resmi tarihini özetliyor.”
Ferruh Yazıcı / Haftalık Aktüel Dergisi

“‘Labirentin Sonu’, öteki olmayı içine sindirmiş bir yazarın kale-minden çıkma. Çok satanlar, ayın kitapları listelerinde yer alanlara benzemiyor. İçindekiler de iç açıcı değil, kafa açıcı. Benden söyle-mesi.”
Serhan Ada / Radikal Gazetesi (21 Ağustos 2004)

“Kitabı okuyunca bir kez daha ürktüm. Kalbim üşüdü. Sözcüğün etik, estetik, politik ve insani anlamlarıyla korktum. Ama daha da önemlisi devrimi, sosyalizmi, insanı yeniden tarif etmenin ne denli zor bir süreç olduğunu bir kez daha anımsadım.”
Sezai Sarıoğlu / Özgür Gündem Gazetesi (5 Haziran 2003)

“‘Ses duvarı’ vardır, ‘ağlama duvarı’ vardır. Peki ‘acı duvarı’ diye bir şey duydunuz mu? Duymadınızsa Aytekin Yılmaz’ın ‘İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu’ kitabını okuduğunuz zaman ‘acı duva-rı’nı tanımış, öğrenmiş olacaksınız. Ama ‘acı duvarı’nı aşamayacak-sınız, peşinen söyleyeyim.”
Gün Zileli / Birikim Dergisi (Eylül 2003)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963