scorecardresearch.com Kutlay Bebek - Trizomi İle Yaşamak ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kutlay Bebek - Trizomi İle Yaşamak

Kutlay Bebek - Trizomi İle Yaşamak

Yazar : Eda Akman, Koray Kebir

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : POSTİGA YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sivas / Koyulhisar. Yıl 2002, aylardan Mayıs. Hayatımızın en mutlu haberini almıştık: Anne-baba oluyorduk. Çok istemiştik bunu. Haberi alır almaz hayaller kurmaya başladık. Daha evlenmeden önce adını koymuştuk oğlumuzun: KUTLAY. Cinsiyetini bilmiyorduk, ama biz hep oğlumuz diye başladık hayal cümlelerimize. Fenerbahçeli olacaktı, tüm kıyafetlerini sarı-lacivert alacaktık. Babası futbolu öğretecekti. Solak bile olsun istedik tıpkı babası gibi. Ben doktor olsun istedim, eşim yok dedi futbolcu olsun. İşte böyle başladı bizim bu hayallerimiz ve dokuz ay devam etti.”


“Sevgiyle gelen mucizenin öyküsü.”
                                                                     Uğur Dündar-Arena Programı“Kutlay’a yaptığımız bu ameliyat, benzerleri ve diğer hastalarda da dünyaya ışık tutan bir tecrübe olmuştur.”
                                                                            Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu

Kutlay Bebek, hayata bakış açınızı değiştirecek, insanlığın en temel değerlerini yeniden sorgulamanıza neden olacak bir mücadelenin kahramanı. Sebâtkar bir anne ve babanın, doktorların “yaşamaz” demelerine aldırmadan, kendilerini adadıkları bir mücadele bu. Hepsinden önemlisi özel bakıma muhtaç çocuklarımıza daha sıkı sarılmamız, onlara yaşamda daha fazla yer açmamız gerektiğini bize bir kez daha hatırlatan bir mucize. Çünkü yaşamak onların da hakkı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Harp Pilotu Ve Silivri'

  Yazar : Yalçın Ergül

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Harp Pilotu ve Silivri - Yalçın Ergül Yazarımız Yalçın Ergül’ün dördüncü kitabı, “Harp Pilotu ve Silivri” okuyucularımızla...
  Devamı...
 • 'Hodorçur: Vatanını Arayan Bir Gezginin Seyahati'

  Yazar : Raffaele Gianighian

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Hodorçur: Vatanını Arayan Bir Gezginin Seyahati - Raffaele Gianighian Hodorçur, Raffaele Gianighian’ın 1915 Ermeni Soykırımı...
  Devamı...
 • 'Bir Amiralin Hapishane Günlükleri'

  Yazar : Turgay Erdağ

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bir Amiralin Hapishane Günlükleri - Turgay Erdağ Şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı ve duayen gazeteci, Sn. Ataol Behramoğlu,...
  Devamı...
 • 'Maniki Dünya'

  Yazar : HÜSNÜ MAHALLİ

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Maniki Dünya - Hüsnü Mahalli Hüsnü Mahalli’yi atv Haber yıllarından, yani 20 yıldır tanırım. Bu süre boyunca,...
  Devamı...
 • 'Bozkırı Çiçeklendirmek'

  Yazar : Kemal Seli

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bozkırı Çiçeklendirmek - Kemal Seli Konya’da bir tacir ailesinin tek oğlu olarak 1917’de dünyaya gelen Kemal,...
  Devamı...
 • 'Aciz'

  Yazar : Sercan Ulucak

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Aciz - Sercan Ulucak "İnsanın uğrunda ölebileceği bir aşkı olmalı. Yoksa o kişiyi ömür boyu bedbaht olmaktan kimse kurtaramaz....
  Devamı...
 • 'Günlük'

  Yazar : Eugene Lonesco

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Günlük - Eugene Lonesco Öğleden sonrayı Eugène Ionesco ile geçirdim. Uzun uzun konuştuk. Son yıllarda yüzlerce,...
  Devamı...
 • 'Benim Sevgili Kanserlerim'

  Yazar : Funda Altınçekiç Aysel

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Benim Sevgili Kanserlerim - Funda Altınçekiç Aysel Kanser sözcüğü. Kendi başına ürkütücü ve sahipsiz... Hiç Kimse...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963