scorecardresearch.com Kenan Evren'in Yazılmamış Anıları ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kenan Evren'in Yazılmamış Anıları

Kenan Evren'in Yazılmamış Anıları

Yazar : Baskın Oran

Sayfa Sayısı : 492

Yayınevi : İLETİŞİM YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Kitabın türünü belirleyemedim. Roman değil, ama roman. Anı değil, ama anı. Günce değil, ama günce. Özyaşamöyküsü değil, ama özyaşamöyküsü. Bir araştırma değil, ama bir araştırma. Bence, bilimkurgu denilen roman türünün yeni bir gerçekçi bir modeli diyebiliriz bu kitaba. Çünkü bilimsellikle düşsellik, imgeyle gerçek, varolanla varsayılan, söylenenle söylenmek istenen iç içe. Kitabın başarısı da, söylenmiş olduğu tasarlanan sözlerin, tasarım ve düşüncelerin, gerçekten de Kenan Evren''in söylediği sözlerin mantığıyla, biçem ve biçimiyle uygunluğu, hatta tıpkılığıdır. Bir konuşmasında Kenan Evren şöyle diyor:
 • ''İstiyorlar ki, ben konuşmayayım. Hep onlar konuşsunlar, yazsınlar. Türkiye''nin Cumhurbaşkanı bir köşede otursun, konuşmasın istiyorlar.'' Gerçekten, Kenan Evran''in konuşmasını istemeyenler var, onlara çok şaşarım. Ben, Evren''in daha da çok konuşmasından, bizleri sık sık uyarmasından yanayım. Bu yüzden, Cumhurbaşkanlığından çekilince radyolarda ve TV''de konuşturulmayacağı, bu güzel söyleşilerinden yoksun kalacağımız için üzülüyorum. Her ne denli kendileri ''Çankaya''yı artık bırakıyorum. Çankaya''ya hevesliler gelsin, biz hevesimizi aldık'' demişlerse de, bir Anayasa maddesi değişikliğiyle Evren''in Çankaya''da oturması daha da uzatılabilir ve uzatılmalıdır, diye düşünüyorum. Gerek Kenan Evren''in konuşmalarından derlenmiş, gerekse onun konuşma biçemiyle anı biçiminde yazılmış olan bu kitaptan, özellikle yaşadığımız böyle günlerde aldığım tadı, başkalarıyla da üleşerek artırmak istediğim için, kitabın okunmasını salık veriyorum. Yaşamım boyunca bu denli keyifle okuduğum başka bir kitap anımsamıyorum."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Maniki Dünya'

   Yazar : HÜSNÜ MAHALLİ

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Maniki Dünya - Hüsnü Mahalli Hüsnü Mahalli’yi atv Haber yıllarından, yani 20 yıldır tanırım. Bu süre boyunca,...
   Devamı...
  • 'Bozkırı Çiçeklendirmek'

   Yazar : Kemal Seli

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Bozkırı Çiçeklendirmek - Kemal Seli Konya’da bir tacir ailesinin tek oğlu olarak 1917’de dünyaya gelen Kemal,...
   Devamı...
  • 'Aciz'

   Yazar : Sercan Ulucak

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Aciz - Sercan Ulucak "İnsanın uğrunda ölebileceği bir aşkı olmalı. Yoksa o kişiyi ömür boyu bedbaht olmaktan kimse kurtaramaz....
   Devamı...
  • 'Günlük'

   Yazar : Eugene Lonesco

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Günlük - Eugene Lonesco Öğleden sonrayı Eugène Ionesco ile geçirdim. Uzun uzun konuştuk. Son yıllarda yüzlerce,...
   Devamı...
  • 'Benim Sevgili Kanserlerim'

   Yazar : Funda Altınçekiç Aysel

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Benim Sevgili Kanserlerim - Funda Altınçekiç Aysel Kanser sözcüğü. Kendi başına ürkütücü ve sahipsiz... Hiç Kimse...
   Devamı...
  • 'Kaç Kişisiniz Boğos Efendi'

   Yazar : Apraham Kasapyan

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Kaç Kişisiniz Boğos Efendi - Apraham Kasapyan 1902''de Tekirdağ''da doğan ve 1972''de İstanbul''da hayatını kaybeden...
   Devamı...
  • 'Düşünce Ayağa Kalk'

   Yazar : Ziya Can

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Düşünce Ayağa Kalk - Ziya Can Bu kitap beyinleri yoran, düşünceleri tokmaklayan bir kitaptır. Irk ayrımı, Kürt sorunu,...
   Devamı...
  • 'Bülent Uluer Anlatıyor: Çerkesim, Türküm, Kürdüm, Sosyalistim'

   Yazar : Bülent Uluer

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Bülent Uluer Anlatıyor: Çerkesim, Türküm, Kürdüm, Sosyalistim “Yenilmek her zaman kaybetmek demek değildir. Spartaküs...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963