scorecardresearch.com Kelimelerin Ötesinde - Bir Otizm Hikayesi ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kelimelerin Ötesinde - Bir Otizm Hikayesi

Kelimelerin Ötesinde - Bir Otizm Hikayesi

Yazar : Pınar Kahraman Küçükaras

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : LİMAN YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu bizim hikayemiz: Otizm biyografilerinin çoğunda olduğu gibi, annenin bakış açısıyla aktarılan bir mücadele hikayesi. Bu metni yolun neresinde olduğumuzu bilemediğimiz zorlu bir yolculuk hikayesi olarak görmek mümkün. Bir başka bakış açısıyla da “neden kaynaklandığı tam olarak bilinmeyen ve kesin tedavisi henüz belli olmayan” otizm canavarına karşı durmanın, onu hiç değilse hayatımızın bazı alanlarında alt edebilmenin bana göre yol haritası. Tecrübemizi kelimelere dökmekteki amacım, PDD ya da otizm teşhisi almış ailelere tamamen çözümsüz olmadığımızı, otizmin gidişatını değiştirmeye yetecek bilgiye artık sahip olduğumuzu hatırlatmak ve aşağıda listelenen tedavi yöntemleri, bu tedavileri uygulayan uzmanlar ve tedavi merkezleri hakkında bilgi aktarabilmekti. İlk baskının amacına ulaştığını mutlulukla gördüm. Umarım bu baskı da, aynı mücadeleyi veren henüz ismini bilmediğim dostlarımın işini kolaylaştırır.
- Özel Eğitim / ABA (Applied Behavior Analysis- Uygulamalı Davranış Analizi),
- PECS (Picture Exchange Communication System- Resim Değişimi ile İletişim Sistemi)
- Duyu Bütünlemesi (Sensory Integration)
- Gluten / Casein Diyeti
- Supplements (Vitamin ve Besin Desteği Tedavileri)
- AIT (Auditary Integration Training - İşitsel Bütünleme Eğitimi)
- Homeopathy
- Neurofeedback
- Ağır Metal Atımı,
- HBOT

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963