scorecardresearch.com İHANET YORGUNU DENKTAŞ ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
İHANET YORGUNU DENKTAŞ

İHANET YORGUNU DENKTAŞ

Yazar : UFUK BÜYÜKÇELEBİ

Sayfa Sayısı : 189

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türk Kıbrıs''ı Yunan çizmesi altında ezdirmemek davası için yılmak bilmez bir mücadele içine giren Rauf Denktaş''ın hayatını anlatıyor Ufuk Büyükçelebi... "Kıbrıs davası için çocuklarımın acısını bile yaşayamadım" diyen Şeherli Mehmed''in torunu, Hakim Mehmet Raif Bey''in oğlu Rauf Denktaş''ın, yasemin kokularıyla bezenmiş çocukluğu, acılarla yoğrulan ilk gençliği ve Londra''da Kıbrıslı bir Türk genci olarak yaşadıklarının yanı sıra vatana dönüşünden sonraki siyasi mücadelesi, sürgün ve son dönemde hem kendisi hem de yavru vatan Kıbrıs''ın yaşadıkları irdeleniyor ''İhanet Yorgunu Denktaş'' kitabında... Ufuk Büyükçelebi''nin kaleme aldığı kitap; çocuklarının yasını tutamayan bir liderin, ihanetlerin ve acıların yıldıramadığı o büyük lider Rauf Denktaş''ın ölene dek sürdüreceğini söylediği fedakar mücadeleyi anlatıyor. "İhanet Yorgunu Denktaş"ta; ENOSİS''in gerçekleştirdiği vahşetlerden -ilk kez yayınlanacak fotoğraflarla- anekdotlar sunmanın yanı sıra son dönemde Rauf Denktaş ve Kıbrıs''a dair yayınlanmış haberlerden seçmeler ve Ufuk Büyükçelebi''nin Rauf Denktaş ile yaptığı röportaj da yer alıyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963