scorecardresearch.com Gücünüzü Bilin ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gücünüzü Bilin

Gücünüzü Bilin

Yazar : Reyhan Yıldız

Sayfa Sayısı : 207

Yayınevi : ERKO YAYINCILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


8 Mart KADINLAR GÜNÜ dolayısıyla 30 Temmuz 2006 tarihinde kaybettiğimiz gazeteci - yazar DUYGU ASENA için arkadaşları ve yazarlar tarafından anısına hazırlanan bir kitap.
Duygu Asena KİMDİR ?
1972’de Hürriyet gazetesi Kelebek ekinde ‘ŞİRİN’ imzası ile gazetecilik hayatına başladı. Kadınca, Onyedi, Ev Kadını, Bella Bayan, Kim, First, Negatif gibi pek çok dergi yönetti. Söz, Sabah, Güneş, Yarın, Milliyet, Cumhuriyet ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı, yöneticilik ve röportaj yazarlığı yaptı. ‘Kadının Adı Yok’ kitabı Türkiye’de satış rekorları kırdı ve Atıf Yılmaz tarafından filme alındı. Duygu Asena’nın çabaları ile kadın sorunları, cinsellik, orgazm gibi tabu konular ve Feminizm Türkiye’de tartışılmaya, sorgulanmaya başladı.
Gazeteci, televizyoncu, yazar arkadaşlarının ve tanıdıklarının yazılarıyla oluşturulan kitaba 55 kişi destek verdi:
Stella ACİMAN, SezenAKSU, Cihan AKTAŞ, Yazgülü ALDOĞAN, Ahmet ALTAN, Nazım ALPMAN, Coşkun ARAL, Canan ARIN, Ayşe ARMAN, Ayşenur ARSLAN, İnci ASENA, Melih AŞIK, Zeynep AVCI, Ayşe AYATA, Tuğçe BARAN, Oya BAYDAR, Fatmagül BERKTAY, Kürşat BUMİN, Ahmet CEMAL, İpek ÇALIŞLAR, Oral ÇALIŞLAR, Elif DAĞDEVİREN, Sema DİNÇER, Can DÜNDAR, Ayşe DÜZKAN, Tuğrul ERYILMAZ, Gülay GÖKTÜRK, Seda K. GÜLER, Ali Murat GÜVEN, Müge İPLİKÇİ, Nihal B. KARACA, Filiz KERESTECİOĞLU, Ali KOCATEPE, Filiz KOÇALİ, Ayşe KULİN, Türkel MİNİBAŞ, Zeynep ORAL, Nebil ÖZGENTÜRK, Arzu ÖZTÜRKMEN, Gülnur A. SAVRAN, İlhan SELÇUK, Pınar SELEK, Muhittin SİRER, Nuray SOYSAL, Elif ŞAFAK, Haluk ŞAHİN, Meral TAMER, Şirin TEKELİ, Selen TOKCAN, Hızır TÜZEL, Cüneyt ÜLSEVER, Mehmet Y. YILMAZ, Serpil YILMAZ, Fügen YILDIRIM ve yayına hazırlayan Reyhan YILDIZ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963