scorecardresearch.com Gerçek Cellat Kim ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gerçek Cellat Kim

Gerçek Cellat Kim

Yazar : Nevzat Çiçek

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Abdülkadir Aygan henüz lise yıllarında tanıştığı PKK günlerini, oradan kurucularının bile “yok(!)” dediği Jitem''e geçişi ve yıllardır kamuoyunu meşgul eden faili meçhul cinayetleri gözler önüne seriyor.
Aygan''ın hayatından kesitler sunulan bu araştırma kitabında Jitem''in varlığını kanıtlayan belgeler, fotoğraflar ve gerçekçi anlatımlar dikkat çekiyor.

Kim bu Abdülkadir Aygan?
PKK''ya ne zaman ve nasıl katıldı?
Abdullah Öcalan ile ilişkileri ne düzeydeydi?
PKK''da hangi eylemlerde bulundu?
Jitem nasıl ve kimler tarafından kuruldu?
Jitem''in ilk itirafçı elemanları ve ilk eylemleri nelerdi?
Güneydoğu''da açılan kuyular ile Jitem''in bağlantısı var mı?
Jitem''deyken kaç faili meçhul cinayete şahit oldu?
Yurt dışına nasıl çıktı? Kimler yardım etti?
Abdülkadir Aygan nasıl “Aziz Turan” oldu?
PKK- Jitem- Ergenekon üçgeni var mı?
Neden hâlâ yurt dışında ve neden resmî kurumlara konuşmuyor?

Hayatımıza Ergenekon Soruşturmaları sırasında girdi itirafçılar. Bunların başında da Güneydoğu Anadolu Bölgesi''ndeki kuyuları gündeme getiren Abdülkadir Aygan geliyor.
Gazeteci-Yazar Nevzat Çiçek Abdülkadir Aygan''ın yaşamını, PKK yıllarını, Jitem''e geçişini ve Jitem''deki faaliyetleri ilk ağızdan bizlere aktarıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963