scorecardresearch.com FLOORTJE PENEDER'İN GÜNLÜĞÜ (LÖSEMİLİ BİR KIZIN DUYGULARI) ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
FLOORTJE PENEDER'İN GÜNLÜĞÜ (LÖSEMİLİ BİR KIZIN DUYGULARI)

FLOORTJE PENEDER'İN GÜNLÜĞÜ (LÖSEMİLİ BİR KIZIN DUYGULARI)

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


20 Şubat 1993 Sevginin Günlüğü
-Bir koşudur gidiyor; zamana karşı sanki kazanılacakmış gibi...
-Yünlü tişörtümü üzerimden çıkarıp atmak istiyorum.
- Usul usul sizleri terkedip gidiyorum.
Günlük ''ten
Okuyucuya, yayınlandığı her ülkede milyonlarca kişinin konuştuğu ve etkilendiği ''özel bir günlüğün'' çevirisini sunuyoruz.
Doruk Yayınevi
Floortje''nin günlüğünün gücü, onun ergenlik çağındayken sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi istemesinden. Ama hain hastalık tam o sırada aldı götürdü onu...
(De Limburger)
Asıl dikkat çeken sağlıklı bir kişinin bile böylesi gerçekçi, duygulu ve şikayetçi izlenimi vermeden yazabilmesi...
(Hans Warren)
Çok hasta durumda olan bir kızcağızın, kendini çok sağlıklıymış gibi görerek, bu kadar güzel parçalar yazabilmesi ve rastlantı da olsa, bu yaratıcılığa sahip olması ne ilginç? O çok özel yaşamının son yıllarının şahane bir raporunu tutmuştur...
(Aukje Holtrop; Primuer Dergisi)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963