scorecardresearch.com Düşünceler / Atilla İlhan'la Neler Tartıştık? ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Düşünceler / Atilla İlhan'la Neler Tartıştık?

Düşünceler / Atilla İlhan'la Neler Tartıştık?

Yazar : Erol Manisalı

Sayfa Sayısı : 140

Yayınevi : GÜNDOĞAN YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Düşünceler" kitabından Erol Manisalının düşünce ve değerlendirmeleri yer alıyor. Elliyi aşkın konuda Erol Manisalı ile Atilla İlhan arasındaki "tartışmaların" kitabın yazarı tarafından işlendiğini görüyoruz. İki kişi aralarında konuşmuşlar,tartışmışlar ama Erol Manisalı bir üçüncü şahıs gibi bakmış olaylara. Kendi penceresinden değerlendirmiş, yazmış. -"Düşünceler" kitabı çizgi dışı görüş ve değerlendirmelerin yer aldığı bir eser. Bir "alternatif kitap" olarak da değerlendirilebilir. Kitapta çok işitilenlerden fazla az işitilen veya hiç yazılıp çizilmeyen şeyler farklı biçimde işlenmiş. Türkiye''nin ele alınmayan "esas sorunlarından" Üzeyir Garih''e, Marlene Dietrich''e, TKP ve (68) lilere kadar elliden fazla nu ele almıyor.
EROL MANİSALI
tisat Fakültesi Öğretim Üyesi''dir. Akademik hayatı yanında Cumhuriyet gazetesinde Bıçak Sırtı köşesinin
Uluslararası ekonomi, uluslararası ilişkiler, Türkiye ve çevresi, Türkiye-Avrupa ilişkileri ve Kıbrıs Manisalının uzmanlık alanları. Japonya''dan Amerika''ya, Avrupa''dan Ortadoğu''ya kadar 25 dolayında ülkede konferanslar vermiş, uluslararası konferanslara katılmış, İngiliz, Alman, Avusturya, Hollanda, İtalya, ]aponya,ABD, G.Kore, Hollanda, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan gazetelerinde 60 dolayında yazısı yayınlanmış. Uzmanlık alanlarında 25 dolayında kitabı yayınlanmıştır. Bazıları şunlardır;
Dünya ve Türkiye, Türkiye-Avrupa İlişkileri (Cumhuriyet yayınlan) Gümrük Birliği''nin Siyasal ve Ekonomik Bedeli (Bağlam Yayın), Survey of Turkish Toourism İndustry (Turizm Bak), Foreign Economic Ruations of Turkey (İktisat Fakültesi), Uluslararası Ekonomi (İktisat Fak.) İktisata Giriş (Der Yayınları), The Southeast Anatolia Project (GAP) (Centre for Turkish Studies). Türkiye ve Küreselleşme (Derin Yayınları), Cyprus (Der yayınları), Attilla İlhan''la 1000 Saat (Bilgi) Bunun yanında 1985-1994 yılları arasında Uluslararası Girne Konferanslarına 10 kitabının editörlüğünü yapmıştır. Bunlar İngilizce

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963