scorecardresearch.com Büyükada'nın Solmayan Fotoğrafları ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Büyükada'nın Solmayan Fotoğrafları

Büyükada'nın Solmayan Fotoğrafları

Yazar : Fıstık Ahmet Tanriverdi

Sayfa Sayısı : 242

Yayınevi : EVEREST YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Solmuş bir fotoğrafta gördüğümüz insan, "sadık yari'''' toprağa kavuşunca sonunda kemik oluyor. Aynı fotoğraftaki eşyaların çoğu ise, zaman içinde enkaza dönüşüyor veya yok olup gidiyor. Ama fotoğraf... O, yok olan insanı da, eşyayı da nesillere taşıyarak yaşatıyor. O fotoğrafa iyi bakmak, iyi okumak, iyi yorumlamak gerekir. Akıp giden hayatlar da bir çeşit fotoğraf değil midir? Siz ister figür, ister şekil, ister karalama, ister resim deyin ama ben, "ben" dediğimiz şey bilinsin, unutulmasın, yaşasın ve nesilden nesile taşınsın diye Büyükada''nın Solmayan Fotoğrafları adını yakıştırdığım anılarımın altyazıları okunsun istedim. Büyükada''nın Solmayan Fotoğraflarında yer alıp altyazılarında adı geçenler ile Adalar''da ve dağıldıkları dünyanın her yanında, yüreklerinde eksilmeyen Ada sevgisiyle yaşayan Adalılara kitabımı armağan ediyorum.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Gurbete Cemre Düştü'

   Yazar : Metin TOPKARAOĞLU

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Gurbete Cemre Düştü - Metin Topkaraoğlu    Ne anlatıyor? Yurtdışına eğitim hizmetleri için gitmiş...
   Devamı...
  • 'Denizlerin Türkiyem!'

   Yazar : Kolektif

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Denizlerin Türkiyem! -  Deniz ve denizcilik farklı bir dünyadır; yaşayana… Aslında sınırlıdır her şey deniz de, ancak...
   Devamı...
  • 'Atatürk’ün Koruması Hüseyin Reşat'

   Yazar : Fatih Kıran

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Atatürk’ün Koruması Hüseyin Reşat - Fatih Kıran    Atatürk’ün yanında hatta -aynı odada- kalacak...
   Devamı...
  • 'Direniş, Sürgün Ve Ölüm Günleri '

   Yazar : Kolektif

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Direniş, Sürgün Ve Ölüm Günleri İÇERİK TANITIM  ... Devrimcilerin sözlü ve yazılı tarihlerinde:Mücadeleye, örgütlenmeye,...
   Devamı...
  • 'Turgut Özakman'

   Yazar : Kolektif

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Turgut Özakman Mustafa Kemal'in askeriyim, terhis olmak istemiyorum" "Ülkede bir tiyatro açıldığında bir hapishane...
   Devamı...
  • 'Mektuplardan Sızanlar- Bir Balyoz Günlüğü'

   Yazar : Erdem ENGİN TAVLAYAN

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Mektuplardan Sızanlar- Bir Balyoz  Günlüğü - Erdem ENGİN TAVLAYAN Mektuplardan Sızanlar… Bir günlük… Bir ağıt…...
   Devamı...
  • 'IŞİD ve Irak'

   Yazar : Abdullah Ağar

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Onlarla yaşadı. Araştırdı, inceledi, gözlemledi ve ortaya bu kitap çıktı.
   Devamı...
  • 'Ne Malum?'

   Yazar : Ayşe Başak Kaban

   Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


   Ne Malum? - Ayşe Başak Kaban ''Ne malum?'' diyor Ayşe B. Kaban. Özenle kurulan hayatların, düzenlerin; yapılıp yapıştırılan,...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963