scorecardresearch.com Bundan Böyle Ayşe ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bundan Böyle Ayşe

Bundan Böyle Ayşe

Yazar : Sevtap Atasever

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bundan Böyle Ayşe, Sevtap Atasever’in kalemiyle Leyla Tekül’ün hayatını anlatıyor. Leyla Tekül hakkında çıkan gazete kupürleriyle zenginleştirilmiş kitapta, Leyla Tekül’ün Viyana’dan Kanada’ya, Leyla’dan Ayşe’ye giden yolculuğu konu ediliyor.

Viyana Devlet Konservatuarı’nda tiyatro ve müzikal eğitimi alan ve ikincilikle mezun olan yetenekli Türk kızı Leyla Tekül, özlemle döndüğü ülkesinde önce reklamcılık ve seslendirme sanatçılığı, derken ekran karşısına geçti. Günlerle Gelen, Yüksek Ökçeler, Leyla Tekül Haber Show, Kaynama Noktası programları birbirini izledi. Beste yapan, şarkı söyleyen, piyano çalan, üç dil bilen çok yönlü bir sanatçıydı. Ardından kısa bir siyaset serüveni geldi.

Ama ne yaptıysa kendini gösteremedi Leyla. Tutunamadı bir türlü. Kaybolup gitmek üzereydi ülkesinde. Ve bir gün, yeni bir geleceğe yelken açmaya karar verdi. Leyla’yı ve ülkesini geride bırakarak, Bundan Böyle Ayşe olarak yaşayacağı Kanada’ya doğru uçtu.

Bir anıları kalmıştı ardında, Sevtap Atasever’in kitaba dönüştüreceği anılar. Atasever’in şiirsel bir anlatımla yazdığı bu kitabı beğeninize sunuyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963