scorecardresearch.com Başkaları Da Hayatı Deniyor ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Başkaları Da Hayatı Deniyor

Başkaları Da Hayatı Deniyor

Yazar : Füsun Önal

Sayfa Sayısı : 197

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Füsun Önal ''ın birinci kitabı "Hayatı Denedim", okurlarca beklenmedik bir ilgiyle karşılandı. Önal, o kitabında yarı ''naif'', yarı çocuksu bir üslupla geçmişini irdeliyor, şaşırtmacalarla dolu yaşam sayfaları sergiliyordu.
Bu ikinci kitap da bir bakıma birinci kitabın ''devam''ı sayılabilir. Önal, bu kez kendi yaşam denemelerinin dışına çıkarak yakından gözlemlediği sıcak ve değişik bir çevrenin insanlarını, o insanların yaşamı içindeki ''çok özel'' denemelerini anlatıyor.
Kitapta yer alan hikayelerin kahramanlarını çok iyi tanıyor Önal. O yüzden her kahraman size daha yakın, daha tanıdık gelecektir. Bu noktada Önal''ın anlatı özelliği ortya çıkıyor zaten. Kahramanlarının hepsi de yaşayan, etli kanlı ve gerçek kişiler. Önal onları alıyor, kendi yaşama bakış süzgecinden geçiriyor ve her birini yeniden biçimlendirip öyle sunuyor bize.
" Başkaları da hayatı Deniyor" ''u Önal''ın birinci kitabı kadar beğenip seveceğinize inanıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Bir Ceza Hikayesi'

  Yazar : Suzan Yılmaz Okar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bir Ceza Hikayesi - Suzan Yılmaz Okar Ergenekon süreci, darbecilerden hesap sorulduğu, sivilleşildiği, demokratikleşildiği...
  Devamı...
 • 'Jack Kerouac ve Allen Ginsberg: Mektuplar'

  Yazar : Bill Morgan & David Stanford

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Bir kuşağa damgasını vuran ve ülkemizde de sıkı okur kitleleri bulunan Beat yazarlarından Jack Kerouac ve Allen Ginsberg’ün mektupları gün yüzüne çıkıyor.
  Devamı...
 • 'Periyodik Tablo'

  Yazar : Primo Levi

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Levi’nin bir kimyager olarak maddeye, bir insan olarak da manaya erişmek için çıktığı arayışta bulduğu kişisel ve entelektüel unsurlar, okura hem insana hem de doğaya dair eşsiz bir hazine sunuyor.
  Devamı...
 • 'Ben, Malala'

  Yazar : Malala Yusufzay, Christina Lamb

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Ben, Malala - Malala Yusufzay, Christina Lamb “SESİMİZİN DEĞERİNİ ANCAK SUSTURULDUĞUMUZDA ANLARIZ.” “Malala...
  Devamı...
 • 'Özal'lı Yıllarım'

  Yazar : Engin Güner

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Özal''lı Yıllarım - Engin Güner Genişletilmiş baskısıyla Turgut Özal’ın bilinmeyen yönleri, bütünlüklü, ayrıntılı...
  Devamı...
 • 'Amerika büyük bir şaka, sevgili Frank, ama ona ne kadar gülebiliriz? - New York Seyahâtı '

  Yazar : Enis Batur

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Amerika büyük bir şaka, sevgili Frank, ama ona ne kadar gülebiliriz? - New York Seyahâtı - Enis Batur “Buraya yaşanacak...
  Devamı...
 • 'Ya Atatürk Olmasaydı? '

  Yazar : Metin Tulga

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Ya Atatürk Olmasaydı? - Metin Tulga Yazar, Atatürk’ün demokrat, antiemperyalist, halkçı ve devrimci kimliğini öne...
  Devamı...
 • 'Sevgili Halil Kardeş'

  Yazar : Yusuf Atılgan

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Yusuf Atılgan’ın Hacırahmanlı köyünden arkadaşı Halil Şahan’a 1980-1988 yılları arasında İstanbul’dan yazdığı mektuplar.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963