scorecardresearch.com ASKERİ VE SİYASİ ANILARIM / 2 CİLT ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
ASKERİ VE SİYASİ ANILARIM / 2 CİLT

ASKERİ VE SİYASİ ANILARIM / 2 CİLT

Yazar : Sabri Yirmibeşoğlu

Sayfa Sayısı : 886

Yayınevi : KASTAŞ YAYINEVİ

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1928 yılında Foça''da doğan Org. SABRİ YİRMİBEŞOĞLU 1948''de Harp Okul''undan, 1957''de de Kara Harp Akademisi''nden mezun oldu. Başarılı kariyeri ona çok özgün bir deney birikimi sağladı. Askerlik hayatı boyunca, en önemli üstdüzey karargâh ve komutanlık görevlerinde bulunması yaşanılan olayları daha geniş bakış açılarından izleme olanağı verdi.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ve Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı''ndaki görevleri yanında Ordu Komutanlığı dahil her seviyede kıt''a görevlerini ifa etti. Bu arada NATO Güneydoğu (İzmir) NATO Güney (İtalya), NATO Başkomutanlık (Belçika) Karargâhlarında ve de Kara Kuvvetleri lojistik Başkanı, Genelkurmay Harekat Başkanı olarak üst düzey görevlerini de başarıyla sürdürdü.

Orgeneral olarak 3''ncü Ordu Komutanlığı''nı (Erzincan) takibeden Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği görevinden sonra da kadrosuzluk nedeniyle 1990 yılında emekli oldu. Org. Sabri YİRMİBEŞOĞLU zengin birikimlerini çeşitli konferansları ve makaleleri ile kamuoyuna aktarmaktadır. Elinizdeki kitap, askeri değil ülkemizin siyasi tarihine damgasını vuran, bütün siyasi gelişmelere değinmesiyle bakışınızı zenginleştircektir. Tek partiden çok partili döneme geçiş, Demokrat Parti dönemi, 6/7 Eylül olayları, 27 Mayıs ''ın birçok yönü, 22 Şubat ve 21 Mayıs girişimleri, koalisyon hükümetleri, 1963 Kıbrıs olayları, 1965''de S. DEMİREL''in Başbakan oluşu, bunların gelişmelerle mukayesesini günümüze getiren bu eser her kitaplıkta bulunması gereken başvuru belgesidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963