scorecardresearch.com Abdüllatif Şener - Adım Da Benimle Beraber Büyüdü ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
Abdüllatif Şener - Adım Da Benimle Beraber Büyüdü

Abdüllatif Şener - Adım Da Benimle Beraber Büyüdü

Yazar : Çiğdem Toker

Sayfa Sayısı : 500

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Latif''ten Abdüllatif''e küçük yaşta büyük dönüşüm...Hürriyet gazetesi muhabiri Çiğdem Toker''den yılın söyleşisi...
Adüllatif Şener ve Çiğdem Toker''in 15 yıl öncesine dayanan tanışıklıkları ve Şener''in Refahyol''un Maliye
Bakanlığı''ndan, AKP Başbakan Yardımcılığı''na ve son seçimde adaylıktan feragatine kadar uzun yürüyüşünü izleyen Toker''in kaleminden tarihe dipnotlar... Bu kitapta bir çok sorunun yanıtını bulacak ve onu daha yakından tanıyacaksınız.
Yedi yıl süren İmam Hatip döneminde en büyük hayali neydi?
Kafkas adetlerine uygun düğünü...
Abdüllatif Şener, partisi kapatılırken, Refahyol çökerken ne hissetti, hangi kararları aldı, neleri tabu ilan etti?
Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl saf tuttu?
Şener''e göre "Yeni Merkez" neresi? Merkezin yeni tanımı ve etkileri ne olacak?
Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl saf tuttu?
Şener''e göre "Yeni Merkez" neresi? Merkezin yeni tanımı ve etkileri ne olacak?Kapatılan Refah Partisi’nin, Refahyol iktidarında Maliye Bakanı’ydı, ilk AKP hükümetinde Başbakan Yardımcısı idi, ikinci dönemde adaylıktan feragat ettiğini bildirdiği zaman herkes ya yeni parti kuracağından, ya da başka planları olduğundan bahsetmişti. Sosyal demokratların bile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek kadar halkın ve siyasetçilerin takdirini kazanmış bir isimdi. Haber bültenlerinde siyasi polemiklerinden ziyade, her mülkiyeli gibi “komünist” olmasıyla ve ezbere okuduğu şiirlerle karşımıza çıkıyordu. Abdüllatif Şener’den başkası değil bu isim. Hürriyet gazetesinin Ankara muhabirlerinden Çiğdem Toker yıllardır yakın takibinde olan Abdüllatif Şener’le bir nehir söyleşi yaparak, son dönem siyasi arenamızın en renkli ismini mercek altına almış. Şener’in çocukluk yıllarından, eğitim hayatına, siyaset meydanlarından sevdiği şair ve yazarlara pek çok şeyi Toker’in soruları ve Şener’in yanıtlarından öğreniyoruz. Sadece kendi hayatı değil, yakın dönem Türk siyasi hayatında olan olaylara Şener’in değerlendirmesi nasıldı, Merve Kavakçı olayı, Refah Partisi’nin kapatılması, AKP kapatma davası, Ergenekon olayları, Kürt meselesi ve daha pek çok konu Toker’in hazırladığı Abdüllatif Şener kitabında.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963