scorecardresearch.com AAA Amerika! Osman - Babadan Oğula Bir Kuşatma Harekatının Öyküsü ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
AAA Amerika! Osman - Babadan Oğula Bir Kuşatma Harekatının Öyküsü

AAA Amerika! Osman - Babadan Oğula Bir Kuşatma Harekatının Öyküsü

Yazar : Serdar Koçak

Sayfa Sayısı : 620

Yayınevi : İSİM YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AAA AMERİKA!.. OSMAN’IN ilk sayfasında yer alan tarihi Albayrak ve de Sancak (Bkz.s.580); Kurtuluş Savaşı’nın (1915-1922) kimsesiz bıraktığı şehit yetimleri, Türk çocuklarının göz nuru, alın teri, emeği. Onların küçük ama güçlü yüreklerinin günümüze yansıyan bir simgesi, ay yıldızı.

Amerikalı, Osmanlı Ülkesi’ne ilk kez 1797 yılında ayakbastı. Onları, Osmanlı topraklarını sömürgeleştirme isteği harekete geçirmişti. Ülkedeki azınlıklar, Amerikan iştahını kabarttı.
Bir çırpıda misyoner projeleri üretildi. Protestanlığı yaymak için Ermeni ve Süryani cemaatine merhaba denilecek; Kürtlere kol kanat gerilecekti.
Takvim yaprakları 1870 yılını gösterdiğinde, bugünkü Türkiye topraklarının tamamı Amerika Birleşik Devletleri, İngiliz ve Alman Protestan, Fransız Katolik misyonerleri tarafından keşfedilmişti. Aradan 23 yıl geçti. Göz konulan coğrafyadaki görevli misyoner sayısı 1317''ye ulaştı.
AAA AMERİKA!.. OSMAN her geçen gün gafletin ve de ihanetin avucunda tükenen; sömürgeleştirilen Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kez daha Sevr günlerine dönüşünün gizli gerçek tarihi oldu. Kısaca: AAA AMERİKA!.. OSMAN ile, 52 Müslüman ülke arasında tek demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çökertme hesapları gözler önüne serildi.
AAA AMERİKA!.. OSMAN’IN yazarı Serdar Koçak, bir çok soruya yanıt aradı. Terör örgütlerini sorguladı. Örneğin Kürdistan Özgür Yaşam Partisi (Partiya Jiyana Azadiya Kürdistan, PJAK): Amerika''nın İran''a karşı beslemesi olan, Türkiye Cumhuriye''ti Devleti''nin karşısına sinsice dikilen İran’daki PKK’nın bir kolu; Türk Silahlı Kuvvetleri''nin amansız düşmanı.
Demokratik özerklik mi yoksa demokratik özgürlük mü? Amerika''nın Füze Kalkanı Projesi''nin, açılım ve terörle mücadelesinin şifresi işte burada!..
Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri Somali’de (UNOSOM), Bosna Hersek’de, Kosova’da, Makedonya''da, Afganistan’da. Lübnan’da, Cezayir’de!.. Kimi ülkelerde de suüstü unsurları ile görev yapıyor.
Ayrıca bu kitapta, bu toprağın gerçek sahibi, dünyanın eşsiz askeri, en mert insanı, muharebe meydanlarının yılmaz eri, Mehmetçik adına Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tepesinde örülen siyaset dokusu irdelenmekte; Türk Yurdu’nu, Ulusu''nu ve Devleti’ni kollamak ve korumakla görevli TSK''nın üzerinde oynanan oyunlar gözler önüne serilmekte ve bölgesinde sayısal üstünlüğün yanı sıra eğitimi, modern silah ve gereçleri ile büyük bir askeri gücün nasıl çökertilmek istenildiği anlatılmaktadır.
AAA AMERİKA!.. OSMAN bir dönemin Türk siyaset platformunu ve dokusu ile yasama, yürütme ve yargı güçlerinin yerini alır duruma gelen kimi basın organlarını da anlatan özgün bir çalışmadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Aşk 1 Ceza Sahası'

  Yazar : H. Gürdağ

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Aşk 1 Ceza Sahası - H. Gürdağ aklıma çalım atıyor gözlerin galibiyet sayıyorum sana yenilmeyi kimse anlamıyor şike...
  Devamı...
 • 'Osmanlı’dan Günümüze Bir Aile'

  Yazar : Cemal Özgüven

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Osmanlı’dan Günümüze Bir Aile - Cemal Özgüven Ellerinde büyüdüğüm dedem ile anneannem, daha sonra tanıdığım babam ve...
  Devamı...
 • 'Yazma Serüveni(M)'

  Yazar : Bekir Onur

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Yazma Serüveni(M) - Bekir Onur Bekir Onur,1975 yılından beri yazdığı deneme yazılarının ve makalelerinin bir kısmını...
  Devamı...
 • 'Benim Oğlum Paşa Olacak – Bir Generalin Anıları'

  Yazar : Tamer Akbaş

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Benim Oğlum Paşa Olacak – Bir Generalin Anıları - Tamer Akbaş Orgeneral Tamer Akbaş ilginç anılarını ve başarıyla dolu...
  Devamı...
 • 'Seyahatlerim'

  Yazar : ALİ SUAD

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Seyahatlerim - Ali Suad ...
  Devamı...
 • 'Ganster İstanbul'da Oniki Gün'

  Yazar : F. Cengiz Erdinç

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Hepsi 12 gün süren bir kovalamacaydı... Kuyruklu siyah Chevrolet'si, siyah gözlüğü ve peşindeki asker, polis kalabalığıyla İstanbul sokaklarında dolaşan gözükara ve çapkın adamın yarattığı efsane hala unutulmadı...
  Devamı...
 • '“Ne İdim Ne Oldum...”'

  Yazar : Nubar Terziyan

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  “Ne İdim Ne Oldum...” - Nubar Terziyan Bu kitapta Türkan Şoray, Filiz Akın, Fatma Girik, İzzet Günay, Ediz Hun yok....
  Devamı...
 • 'Çocukluğumun Tarsus’u'

  Yazar : Oral Çalışlar

  Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname


  Çocukluğumun Tarsus’u - Oral Çalışlar 1965 yılıydı. Günler süren kampanyanın ardından seçim sandığı Tarsus lisesinin...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963