scorecardresearch.com 99-Doksandokuz ve Tüm Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname Kitapları Radikal Kitap'ta!
99-Doksandokuz

99-Doksandokuz

Yazar : Miryam Şulam

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : SİYAH İNCİ YAYINLARI

Tür : Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Biz yazarlar, hayatın tarifini yaparken ona farklı lezzetler katarız. Miryam Şulam aşkı, tutkuyu, hüznü ve hayata dair birçok kavramı özgün kalemiyle yorumluyor. Yaşamı anlamlı kılan tarifler veriyor. İyi ki de veriyor. İlk kitabı ‘72’nin sayfalarında, sıradanlığa karşı, samimi ve bilgelik dolu mesajlarıyla okurlarının gönlünde taht kurdu. Şimdi de, bizi tüm’e götürmeyi hedefleyen ‘99’ var. Miryam’ın yeni kitabı başucu kitaplarımın arasında yerini alacak.”
__________________________________ Deniz Sipahi

“Bazı kitaplar vardır, kendi sihrini yaratır. Elinizde tuttuğunuz bu kitap onlardan biri. Kelimelerin birlikteliğinde, yaşamınıza fark yaratacak, belki sizi baştan yaratacak mucizeler yüklü. 99’dan sonra gelen sayıda sizin rolünüz ise, sizi kitabın sahibi yapacak.”
_______________________________ Aret Vartanyan

“Sevgili Miryam’ın ‘72’ adlı kitabı ortak gittiğimiz bir kuaförde çıktı karşıma. Bir solukta okudum, onunla tanışmalı ve ‘Ben de Varım’ adlı programıma davet etmeliyim dedim. Hepsi oldu; biz dost olduk. ‘Ne Yapmalı’, ‘Evren Markette Kampanya Var’, ‘Otopsi’ ve ‘Bahar Temizliği’ gibi birçok şiirselini televizyonda seyircilerimle, evimde de dostlarımla paylaştım. Ruhuna, beynine, bedenine sağlık Miryam Şulam’ın. Yolun hep sevgi ve ışık olsun. İyi ki varsın Miryam, seni seviyorum!”____________________________________ Betül Arım

“Çok güzel bir kalbin yansımaları sizi bu kitapta bekliyor. Yalın, içten, sade ve içinize işleyen.”
________________________________________ Geveze
“önce ayrı ayrı varız yaşamda
sen kendi döngünde
ben kendi çapımda
bir varmış bir olmuş misali birikiyoruz”
         Miryam Şulam

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963