scorecardresearch.com Polisler İçin Anayasa Hukuku ve Tüm Anayasa Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Polisler İçin Anayasa Hukuku

Polisler İçin Anayasa Hukuku

Yazar : Nevzat Sönmez

Sayfa Sayısı : 211

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Anayasa Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


evletin temel siyasi ve idari organlarının kuruluş ve işleyişini düzenleyen, ülkede yürürlükte olan diğer hukuk kurallarından daha üstün ve bağlayıcı olan kurallara geniş anlamda Anayasa adı verilmektedir. Bu kitap, Anayasa Hukuku konusunda bilinmesi gereken temel bilgileri içermekte olup, müfredata uyumlu olmasından dolayı başta Polis Meslek Yüksekokulları olmak üzere bütün Polis eğitim kurumları için yardımcı kaynak ve bir baş ucu kitabı niteliği taşımaktadır. Kitapta, Anayasa Hukuku konusunda temel konular incelenmiş ve polisler için bilinmesi gereken genel bilgiler kapsama alınmıştır. Temel amacı, Polis Meslek Yüksekokullarında okutulan Anayasa Hukuku dersi için kaynak ihtiyacını gidermek olmakla birlikte aynı zamanda lisans tamamlama programında okuyan polisler ve okul sonrası meslek sınavlarına hazırlananlar için de bir başvuru kitabı Özelliği taşımaktadır. Polis meslek içi sınavlarında (rütbe terfii, komiser yardımcılığı, misyon koruma) Anayasa Hukuku kapsamında %10 ile %20 arasında soru çıkması, polisler için bu dersin önemini bir kat daha arttırmaktadır. Bilindiği üzere, ülkede geçerli olan bütün hukuki metinlere Anayasa kaynaklık etmektedir. Anayasa bilgisine sahip olmak bir yurttaşlık ve vatandaşlık gereğidir. Herkesin anlayabileceği bir dilde yazılan bu kitap temel bir Anayasa Hukuku ve vatandaşlık bilgisi içermektedir.
Konu Başlıkları
-      Anayasanın Tanımı ve Türleri
-      Devlet Tanımı ve Biçimleri
-      Erkler Arasındaki İlişkiler ve Hükümet Sistemleri
-      Demokrasi
-      Siyasal Partiler ve Seçimler
-      Türk Tarihinde Anayasacılık Hareketleri
-      1982 Anayasası ve Özellikleri
-      1982 Anayasası’nın Temel İlkeleri ve Cumhuriyeti’in Temel Nitelikleri
-      Temel Haklar ve Hürriyetler
-      Cumhuriyetin Temel Organları: Yasama
-      Cumhuriyetin Temel Organları: Yürütme
Cumhuriyetin Temel Organları: Yargı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963