scorecardresearch.com Şeytan'ın Habercisi ve Tüm Amerikan Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şeytan'ın Habercisi

Şeytan'ın Habercisi

Tür : Amerikan Edebiyatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Şeytan’ın Habercisi bugün kapınızı çalsa, ruhunuza nasıl bir bedel biçersiniz ?

Her şey bilgisayarıma düşen bir e-postayla başladı. “Büyük-babandan havadisler” yazıyordu mesajda.
E-postayı atan kişi, Joe Sagasti, benden hemen, evimden beş sokak ötedeki bir banka şubesine gelmemi istiyordu. Koşarak gittim tabii. Bir miras söz konusu olmalıydı...

Joe Sagasti elli küsur yaşında, son derece çekici biriydi; bir aktörü andırıyordu. Biraz garip, biraz gizemli bir havası vardı. Beni bankanın kasa dairesine götürdü ve bronz bir tüpün içinden çıkardığı belgeyi gösterip, gerilim ve acı dolu olayların kapısını aralayan gerçeği orada itiraf etti. Büyükbabam bir servet değil, bir borç bırakmıştı bana. İstenen ise, para değil ruhumdu. Ya kendini Şeytan’ın Habercisi olarak tanıtan bu esrarengiz adama inanıp ruhumu Şeytan’a verecek ya da neler yapabileceğini tahmin bile edemeyeceğim bu adamla akıl almaz bir savaşa girecektim.

Zor bir karardı. Çok zor bir karar. Ne mi yaptım? Ben size soruyorum şimdi: Ruhunuzu Şeytan’a vermek, ödeyeceğiniz bedelin ağırlığı karşısında daha kolay bir çözüm gibi görünse, siz ne yapardınız? Ruhunuzun bedeli nedir sizce?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963