scorecardresearch.com Pencere ve Tüm Alternatif Uygulamalar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pencere

Pencere

Yazar : Özer Uçuran Çiller

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : TRUVA YAYINLARI

Tür : Alternatif Uygulamalar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Özer Uçuran Çiller bu kitapta, Yeniçağ''ın yeni bir farkındalık, sevgi ve hoşgörü dönemi olacağına işaret etmektedir... Yaşamı, insanı ve sağlığı holistik bir yaklaşımla ele alan Yeniçağ düşünürleri, insanı bir enerji olarak görmektedir... Öyle ki; insan düşünce gücü ile maddeye, hatta bir ölçüde geleceğine hükmederek; yazgısını, kaderinden farklılaştırarak, yaşam çizgisini etkileyebilmektedir... Yeniçağ insana olduğu gibi, insan sağlığına da holistik (bütünsel) olarak bakmaktadır... Beden-Zekâ-Ruh holistik bütünü; Ego-Akıl-Ruhsal kişilik paradigması ile etkilenmektedir… Kitapta; alternatif tıp, vitaminler, antioxidanlar, kum saati diyeti, anti-aging gibi bir çok merak edilen konu ele alınıyor... "Kim ki ''Yaratan yoktur'' diyorsa, doğruyu göremiyor" diyen Çiller... Yaratan''ı anlamada en kısa tanımın, Yaratan''ın kurallarını, kanunlarını ve sistemini kavramaktan geçtiğini ifade ediyor... Yeniçağ''ın "Holistik dürüstlük" çağı olacağına dikkat çeken yazar, ilginç pencereler açıyor... - Ezoterizm''e yeni açılımlar… - Yeni kehanetler… - Alternatif tedavi yöntemleri (Homeopati, Reikiki, Refleksoloji, Feng Shui, Chiropractic, Akupunktur…) - Biz kimiz?.. Neden Buradayız?.. Nereye gidiyoruz?.. - Yaratan''a ulaşmada 7 pencere... - Maslow ve Çiller''in Mutluluk Sentezi - Ego, olumlu düşünme ve denge felsefesi pencereleri... - İnanç, sabır, sebat ve sevginin mucizeleri... - Korkularımızın nedeni... - Düşbilim ve hayal etme sanatı... Çiller''e göre; "Her şeye rağmen sevgi," insanı Yaratan''ına götüren penceredir... "Her şeye rağmen sevgi" ve "Hoşgörü anlayışı"; empatinin ötesinde "Pencere Sentezi" ile elde edilebilir.. Bu, insanı, "Kırgınlığın nedenini karşımda değil, önce kendimde aramalıyım" duruşuna getirir... Yeniçağ''ın yolu, "Hoşgörü" ve "Sevgi" yoludur... Günümüzde yaşanan medeniyetler ve kültürler çatışmasını aşmada en etkili yol, bu yol olacaktır... Kitabın temel amacı okuyucuya Yeniçağ''ın açtığı farklı "PENCERE"lerden bakma imkânı ve sentezi getirebilmektir...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963