scorecardresearch.com Pegem ALES 2014 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2008 - 2013 (Mayıs 2013 Sınavı Dahil) ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem ALES 2014 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2008 - 2013 (Mayıs 2013 Sınavı Dahil)

Pegem ALES 2014 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2008 - 2013 (Mayıs 2013 Sınavı Dahil)

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 650

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Ales

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ALES VE KİTABIMIZ HAKKINDA

1999 yılından itibaren ÖSYM tarafından lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar için önce "LES (Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı)" adıyla, ardından 07 Şubat 2007 tarihinde ÖSYM tarafından alınan kararla "ALES" (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) adıyla sınavlar düzenlenmektedir.

ALES’in kapsamını, ÖSYM’nin ilgili kararı bağlamında ana hatlarıyla açıklamak yararlı olacaktır:

• Lisansüstü eğitim almak isteyenler için yapılacak olan sınavla, belirli akademik kadrolara (yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı olarak) atanmak isteyenlere yönelik yapılmakta olan sınav ALES’te birleştirilmiştir. • ALES; ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez düzenlemektedir.

• Sınava, bir lisans programından mezun olabilecek durumda olanlar, lisans programının bitirenler İle denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilirler.

• Sınavda 40’ar sorudan oluşan Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri ile 80 sorudan olaşan Sözel Testi yer almaktadır.

• Bu sınavın sonuçları, yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir.

Kitabımızın içeriği ve genel özellikleri şöyledir:

• Sözel ve Sayısal Yetenek başlıkları altında 2002 Mayıs ayında yapılan sınavdan başlayarak en son 2009 yılı Mayıs ayına yapılan sınav da dâhil olmak üzere tam 15 sınavı kitabımızda bulabilirsiniz.

• Kitabımızdaki bu 15 sınavla, 1200 Sözel Yetenek - 1200 Sayısal Yetenek sorusu olmak üzere tam 2400 çıkmış soruyu çözme olanağına sahip olacaksınız.

• Yapılan son beş ALES’in Sayısal Bölümleri, sınavın uygulanış biçimine paralel olarak "Sayısal Bölüm Soruları Test-1" ve "Sayısal Bölüm Soruları Test-2" şeklinde ayrılmıştır.

• Kitabımızda, soruların yalnızca doğru yanıtlarını değil, uzman bir ekip tarafından hazırlanan ve ALES’e hazırlanma sürecinde size oldukça yararlı aynı zamanda olacağını düşündüğümüz ayrıntılı çözümlerini de bulacaksınız.

"ALES Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular" kitabımızın, sınava hazırlanma sürecinde sizlere yardımcı olacağını ve yol göstereceğini umuyor, başarılar diliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963