scorecardresearch.com Maksimum Ales Yaprak Testler ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
Maksimum Ales Yaprak Testler

Maksimum Ales Yaprak Testler

Yazar : Maksimum Sınav Grubu

Yayınevi : MAKSİMUM SINAV YAYINCILIK

Tür : Ales

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ales''in, LES''e hiç de benzemeyen, yeni sisteminin bir anlamda içerik çözümlemesini yapan Maksimum Sınav Grubu ALES Dergisi, yeni sistemde bu sınava hazırlanan adayların en büyük yardımcısı olacaktır. Derginin içeriği sınav sistemine göre; Sözel, Sayısal 1 ve Sayısal 2 olarak hazırlanmıştır. Dergi içcerisinde ÖSYM''nin konu ve soru dağılımına uyulmuş, son sınavda ağırlığını hissettiren mantıksal çözümlem konularına anlatımından ziyade sözel kısmın analizini oluşturan anlam bilimi (semantik) çalışmaları ve adayların temel eksikliklerinden biri olan hızlı okuyamamayı gidermek için hızlı okuma çalışmaları konulmuştur. 12 sayıdan oluşan dergi, ALES''e hazırlanan adayların yanlarından hiç ayırmayacakları rehber bir çalışmadır.
Ağustos 2008 itibariyle kullanıcıyla buluşturacağımız ALES Temel kitap, alanında öncü niteliklere sahip, güçlü ve hacimli bur çalışmadır. Kitapta konular, sınavda çıkabeilecek her türlü derinlikteki bilgileri içerecek şekilde ele alınmıştır. Sınav içeriği kitaba birebir yansıtılmış, Sayısal 1 ve Sayısal 2 bölüm ayrımları kesin çizgerle bilirlenmiş ve kitap içeriği buna göre şekillendirilmiştir. Sınavda herkesin bir adım önüne geçmek isteyen adaylar için eşsiz bir kaynak niteliği taşıyacak olan ALES Temel kitap alanında uzman yazarlar tarafından kaleme alınmıştır. Bu çerçevede adayların eksiklerini gidermede en uygun yöntem belirlenmiş ve yayın bu doğrultuda hazırlanmıştır.
Ağustos 2008 itibariyle kullanıcıyla buluşturacağımız ALES 10+2 Deneme sınavlarımız sınav sistematiğine uygun olarak, uzman hocalarımız tarafından hazırlanan sorulardan oluşmaktadır. Soru dağılımları ve zorluk dereceleri ALES formatına göre düzenlenmiştir. Bu doğrultuda adaylar deneme sınavlarımızla eksiklerini net olarak belirleyebilme imkânına kavuşmanın yanı sıra, sınavdaki muhtemel durumlarını da görebileceklerdir. Adaylara sınav havasını yaşatabilmek için deneme fasiküllerimizin yanında optik formlar verilecektir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, 10+2 deneme sınavlarımızla, adayların sınavlara hazırlanmalarını kolaşlaştıracak bir yeniliğe de imza atılmıştır. Maksimum Sınav Grubu ve www.maksimumsinav.com iş birliğiyle 10 fasikül deneme sınavına ek olarak ücretsiz 2 adet online deneme sınavı, adayların kullanımına sunulacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963