scorecardresearch.com Maksimum Ales Set ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
Maksimum Ales Set

Maksimum Ales Set

Yazar : Maksimum Sınav Grubu

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Ales

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ALES, ÖSYM’nin yaptığı sınavlar arasında öğrencilerden bilgiden ziyade şeyler isteyen ve bekleyen tek sınavdır. Bu da o sınava hazırlanmak isteyen adaylar için farklı ihtiyaçları doğurmaktadır. Ancak hâlihazırdaki yayınlar bu ihtiyacı karşılayacak niteliğe sahip olmamanın yanında sınav sistemini analiz etmede de yeterli değildir. Bu ihtiyaçların karşılanması gayesiyle hazırlanan ve ALES’in bir önceki haline hiç de benzemeyen yeni sisteminin bir anlamda içerik çözümlemesini yapan Maksimum Sınav Grubu ALES HAZIRLIK SETİ, yeni sistemde bu sınava hazırlanan adayların en büyük yardımcısı olacaktır.
Set’te 10 adet Dergi, 5 adet deneme sınavı ve Mayıs 2008 sınavı çözümler kitapçığı yer almaktadır. Derginin içeriği sınav sistemine göre; Sözel, Sayısal 1 ve Sayısal 2 olarak hazırlanmıştır. Dergi içerisinde ÖSYM’nin konu ve soru dağılımına uyulmuş, son sınavda ağırlığını hissettiren Mantıksal Çözümleme konularına ağırlık verilmiştir. Bunun yanında sözel kısımda salt temel Türkçe konularının anlatımından ziyade sözel kısmın analizini oluşturan anlam bilimi (semantik) çalışmalarının verilmesinin yanında adayın eksikliklerinden biri olan hızlı okuyamamayı gidermek için hızlı okuma çalışmaları konulmuştur. 5 Deneme sınavı da dergi çalışmalarını bütünler biçimdedir. ALES SET, ALES’e hazırlanan adaylar için rehber bir çalışmadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963