scorecardresearch.com İrem Ales Konu Anlatımlı 2012 ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
İrem Ales Konu Anlatımlı 2012

İrem Ales Konu Anlatımlı 2012

Yazar : Hüseyin Arslan

Sayfa Sayısı : 1210

Yayınevi : İREM YAYINCILIK

Tür : Ales

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli ALES Adayları

Üniversite mezunu her birey bilgi ve becerilerini artırmak, kendini geliştirmek ister. Bu nedenle de önüne çıkacak engelleri birer birer aşmak zorundadır. Bizler, sizin, ALES karşısında taşıdığınız tüm sorumlulukları kendi sorumluluğumuz saydığımızdan, size yardımcı olacak, hedeflerinize ulaşmanızda size kolaylık sağlayacak olan bu kitabı hazırladık.

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ayrı bir mantık ve yorum gücüne dayanmaktadır ve sınav tamamen öğrencinin hızını ölçmektedir. Kitaptaki konu anlatımı ve konu testleri tamamen ALES göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

ALES’e girecek bireylerin, hedeflerini çok iyi bilmek ve bu hedeflere yönelmek; bilgiyi olduğu kadar titiz bir emeği de gerektirmektedir. Biz bilgiyi ve emeği sizlerden esirgemedik. Başarınız için elinizdeki kitabı gerek içeriği gerekse ALES ile örtüşen yüksek soru kalitesiyle size sunuyoruz.

ALES’te Sayısal Bölümden 100 soru, Sözel Bölümden de 100 soru sorulmaktadır. Sayısal Bölüm soruları Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testi, Sözel Bölüm soruları da Sözel-1 ve Sözel-2 Testi şeklinde ayrılmakta, her testte 50’şer soru yer almaktadır. Bu sorularda konu ayrımı yapılmamakta, her iki testte de aynı konulardan soru sorulmaktadır. Ayrıca daha önceki yıllarda çıkmış soruların da çözülmesini çok önemsediğimiz için çıkmış sınav soru ve çözümleri de kitaba eklenmiştir.

Bu bilinçli çalışmalarımızın tümü, yılların verdiği deneyimle buluşup sizleri başarıya taşıyan güvenilir bir araç oluşturmaktadır.

Ayrıca sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz İrem Yayıncılık’a ait ALES ile ilgili diğer yayınlarımız ALES 2007-2011 Çıkmış Sorular ve Çözümleri (Küçük Boy), ALES Soru Bankası ve ALES Yaprak Testleri’nden de faydalanabilirsiniz.

ALES’te düşlediğiniz sevinci yaşamanızı, yaşam boyu sağlık ve mutluluk içinde olmanızı dileriz.

İREM YAYINCILIK

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963