scorecardresearch.com İhtiyaç 2011 Banko ALES Seti (3 Kitap) ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç 2011 Banko ALES Seti (3 Kitap)

İhtiyaç 2011 Banko ALES Seti (3 Kitap)

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Ales

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

1- İhtiyaç 2011 ALES Konu Anlatımı

 

 

Her konuya, konunun temel bilgilerini ölçen ilgi çekici video sorular eklenmiştir. Adaylar video soruların çözümünü kitapla birlikte verilen DVD’ den izleyebilirler.

 

2007 – 2008 Çıkmış soruları konu – konu, kitabın içerisine yerleştirilmiş, 2009 soruları konuların sonlarına eklenmiştir. 2010 İlkbahar ve Sonbahar dönemi soruları tamamına video soru ve çözüm çekilmiş ve Türkçe, Matematik, Mantıksal Akıl Yürütme bölümlerinin sonlarına paylaştırılmıştır.

 

Kitap iç kapaklarla ayrılan 3 bölümden oluşmuştur. Mantıksal Akıl Yürütme konuları olan Sayısal Mantık,Sözel Mantık, Grafik Tablo yorumlama konuları Sözel ve Sayısal Yetenek bölümlerinden ayrılarak yeni bir bölüm olarak ele alınmıştır.Bu konular çok sayıda örnekler ve çözümlü testlerle zenginleştirilmiştir.

 

Kitabın konu anlatımı sade ve adayın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanmasına özen gösterilmiştir.

 

Her konunun sonunda Çözümlü ve Cevaplı testler bulunmaktadır. Bazı konularda faydalı olacağı düşünülerek konuların çözümlü testleri birleştirilmiş ve Çözümlü Genel Tekrar Testi adı altında sunulmuştur.

 

Ayrıca her konu ile ilgili o konunun ALES’ teki öneminin ne olduğuna dair açıklayıcı bilgiler de verilmiştir.

Kitap toplamda 1264 sayfa olmakla beraber tam 3000 adet soru içinde yer almaktadır.

 

2- İhtiyaç 2011 ALES 1999-2010 Çıkmış Sorular ve Çözümleri

 

Toplamda 10 Fasikül

3 Fasikül Sayısal  Kitapçığı

4 Fasikül Sözel Kitapçığı

Ayrıca 2010 Mayıs ve Aralık Sınav Sorularının Yer Aldığı Soru ve Çözüm Kitapçığı

Ayrıntılı Çözüm Kitapçığı da Setimizin İçerisinde Yer Almaktadır.

1999 LES- Aralık 2010 Sınavı da Dahil Olmak Üzere Konu Konu Çıkmış Sorulara Yer Verilmiştir.

Ayrıca Hızlı Okuma Kitabı da Hediye Olarak Verilmektedir.

 

 

3- İhtiyaç 2011 ALES Çek Kopart Yaprak Testi

 

Çıkmış Soru Analizleri

Kendini Değerlendirme Çizelgesi

Sayısal Mantık

Sözel Mantık Soruları

52 Adet Türkçe Testi

62 Adet Matematik Testi

Konu Konu İlerleyen Sorular İle Sınava Hazırlıkta Yanınızdan Ayıramayacağınız Eşsiz Bir Eser

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963