scorecardresearch.com Ales - Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Sınavına Hazırlık ve Tüm Ales Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ales - Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Sınavına Hazırlık

Ales - Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Sınavına Hazırlık

Sayfa Sayısı : 1066

Yayınevi : ASİL YAYIN DAĞITIM

Tür : Ales

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitap hazırlanırken ÖSYM’nin düzenlediği sınavlar göz önünde bulundurulmuş konu hakkındaki kitapların büyük bir bölümü taranmıştır. Kitabın hazırlanmasında, özelikle sözel bölümlerden mezun adayların sayısal test konularından uzak kalmış olmaları göz önünde bulundurulmuştur. Bunun için konu anlatımına, çok sayıda örneklere, çözümlü sorulara, çözümlü testlere ağırlık verilmiştir. Ayrıca her bölüme, önemine göre 2 veya 3 tarama testi konulmuştur.Adayların unutmuş olabilecekleri konular ALES formatına uygun bir biçimde sunulmuştur.Konu anlatımlarında, içerik, konunun bütünlüğü bozulmadan, can alıcı noktalar vurgulanarak sunulmuştur. Böylelikle unutulmuş noktaların hatırlanması veya kısaca gözden geçirilmesi fırsatı sağlanmıştır. Konu anlatımlarında verilen soru çözme teknikleriyle adayların çabukluk kazanması sağlanmıştır.Mantık bulmacalarından oluşan mantıksal akıl yürütme, sayısal kısımda ayrı bir bölüm olarak verilmiştir.
Bu kitap ALES sınavlarında başarıyı artıracaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963