scorecardresearch.com Otizmi Şimdi Yen ve Tüm Aile Sağlığı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Otizmi Şimdi Yen

Otizmi Şimdi Yen

Yazar : Jaquelyn Mccandless

Sayfa Sayısı : 335

Yayınevi : PRESTİJ YAYINLARI

Tür : Aile Sağlığı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞUNA TIBBÎ YAKLAŞIM
"OTİZMİ ŞİMDİ YEN" adlı kitap; otizm, dikkat eksikliği ve hiperakti-vitenin dünya çapındaki salgınının ortasında bir umul mesajıdır. Bu kitap, deneyimli bir klİnisycn tarafından yazdan ve bu hastalıkların beynin önemli ölçüde gıdasız kalması ile sonuçlanan kompleks bİyomcdikal bir hastalık olduğu anlayışına dayanarak anne-babalar ve doktorlar için adım adım tedavi rehberliği sağlayan ilk kitaptır*Dr, McCandless. kitabında* otistik torununu tedavi etmek için kullandığı mevcut yeni temci terapileri açıklamaktadır ve bu özelçocukların sağlığını geliştirmek üzere birlikle çalışan ebeveynler ve doktorlar için güvenli ve etkili seçenekleritanımlamaktadır.
"Otizm ve alt grupları (dikkat eksikliği, hipcrakıiviıc, yaygın gelişimsel bozukluk. Asperger) için zaman çok önemlidir. Bunun bilinciyle hazırlanan bu kitap, ailelerin, çocukları İçin etkili tedaviyi daha hızlı başlatabilmeleri konusunda yardım etmek üzere tasarlanmışım Eğer anne babaysanız bu kitap, şimdi ulaşılabilir olan yeni tedavilerin mantığını anlamanıza yardım edecektin Eğer bir doktorsanız, bu kiıap önce hangi test ve tedavileri başlatacağınız, hangi sırayı izleyeceğiniz hakkında karar vermenize yardım edecektir/1"Otizm genellikle ilişki karamama, sosyal İletişim yokluğu, göz kontağı kuramama. dil gelişiminde güçlükler ve tckrarlayıcı davranışlar ile karakterize olan bir hastalıktır. Bu hastalığın Asperger Scndromu. PDD (Pcrvasivc Dcvclopmcntal Disordcr—Yaygın Gelişim Bozukluğu ve ADD/ADHD ya da Dikkat Eksikliği/ Hipcraktivitc Bozukluğu) gibi daha hafif formları da vardır. Hepsi aynı şekilde Otizm Spcktrum Bozuklukları (ASD) olarak bilinir/*''Torunuma otizm tanısı konduğu zaman otizmin İyılcşmez olduğuna ve buna cbeveynlİk vasıflan olmayan soğuk annelerin yol açtığına İnanılıyordu—ne yazık ki kimileri hâlâ inanıyor.Torunumun ve diğer ASD çocuklarının iyilcşmcz olduklarım asla kabul etmedim. Aynca şüphe götürmez şekilde biliyorum ki. torunum Chclsey''nin annesi bir buzdolabı anne değildir. Elizabcth. çok iyi gelişmiş, mutlu üç normal çocuğa daha sahiptir ve bütün çocuklarına karşı kendini adayan, sevecen bir ebeveyndir. Son birkaç yılda ASD''ye sahip çocuğu olan yüzlerce ebeveynle kandaştım ve onların çocuklarım yetiştirme konusunda nasU her zorluğa meydan okuyan bir tavır içinde olduklarını etkilenerek izledim. Çocukları İçin mümkün olabilecek her türlü yaıdımı yapma konusundaki İsteklilikleri ve dirençleri onların ne kadar sevecen ve İhtimamlı olduklarım göstermekledir."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963