scorecardresearch.com Doğum Ve Doğum Sonrası Eğitim Seti (9 Kitap) ve Tüm Aile Sağlığı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğum Ve Doğum Sonrası Eğitim Seti (9 Kitap)

Doğum Ve Doğum Sonrası Eğitim Seti (9 Kitap)

Yayınevi : BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Tür : Aile Sağlığı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ


İyi ama nasıl diyorsunuz değil mi?
İyi haber şu; birçok plan kitabın içinde. Bir tanesinde başarılı olmazsanız ötekini denemekte serbestsiniz. Yalnız kitap boyunca Faull''''un sık sık yinelediği şu sözleri aklınızdan çıkarmamalısınız; tuvalet eğitimini çok erken yaşta tamamlamak maarifet değildir, zamanında bez yıkamak zorunda olan ve bu yazdan daha on sekiz aylıkken bebeklerini tuvalete alıştırdığını söyleyen büyükannelerinize kulak asmayın. Bedenen ve ruhsal anlamda hazır olmadan bu işi yapmak doğru değil. Siz en iyisi yazara kulak verin.

HAFTA HAFTA HAMİLELİĞİNİZ


 • "Hamilelikleri sırasında kadınlara tavsiye edebileceğim temel kitap. Bu kitaba güvenebiliyorum. Açıklayıcı ve güncel, ayrıca hamile kadınlar için mükemmel bilgiler içeriyor." Elizabeth D. Warren
 • Doktorlar, hamileliğinizi aylık veya üç aylık dönemlerle değil, haftalık programla takip ederler. Bu kitapla, haftalık programa göre hamileliğiniz boyunca yaşayabileceğiniz değişimleri öğrenebilir ve bu bilgileri kendinizle karşılaştırabilirsiniz. Bu kitabın bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni hamileliğinize hafta hafta yaklaşımıdır: Detaylı ve güvenilir bilgilerle beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Ve bu kitap konusunda uzman bir doktor tarafından yazıldı, bu nedenle en güncel, en güvenilir tıbbi bilgileri edinebileceğiniz konusunda içiniz rahat olsun.

  SAĞLIKLI UYKU ALIŞKANLIKLARI, MUTLU ÇOCUKLAR  İyi Bir Gece Uykusu İçin Adım Adım Bir Program

  Çocukların zorluk çekmeden uyuyabilmesini isteyen anne-babalar için daimi bir başucu kitabı! Üstelik şimdi baştan sona gözden geçirilmiş ve genişletilmiş haliyle!

  Bu yeni basımda, ülkesinin önde gelen çocuk doktorlarında biri olan Dr. Marc Weissbluth, bebeklikten ergenliğe kadar, çocuklarınızın uyku problemlerini önlemeniz ve çözmeni için çığır açan yaklaşımını sunuyor.

  Sağlıklı Uyku Alışkanlıkları, Mutlu Çocuklar kitabında, Dr. Weissbluth, çocuğunuzun doğal uyku sürecinin temellerini sağlamlaştıracak faydalı alışkanlıkları oluşturmak için adım adım nasıl güvenle ilerleyebileceğinizi açıklıyor.

  ANNE BABALIĞIN ALTIN KURALLARI  Her ebevy çocuklarını sevgiyle büyütmek ister:Ancak çoğu kez kendileri bile doğru noktada olup olmadıklarından emin olamaz."Anne Babalığın Altın Kuralları"sizin ebevy olarak tıkandığınız noktada,sorunlarınızı çözmenize yardım etmekle kalmayacak,çocuklarınıza sağlam bir eğitim ve sevgi verirkenki gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olacaktır.Bu hassas ve huzur veren kurallar ,çocuğunuz doğduğu andan itibaren uygulanabilir niteliktedir. Her bir sayfada yer alan altın kurallar,gerçek hayattada rahatlıkla kullanabileceğinizzeki ve pratik önerilerle tamamlanmaktadır.Bunlara;
  Sevgi kuralları,
  Problem çozücü kurallar,
  Bebek kuralları,
  Küçük çocuk kuralları ve
  Genç çocuk kuralları dahildir.
  "Anne-Babalığın Altın Kuralları"ebeveynlerin işini kolaylaştoırmekla beraber,çocuklarımızın daha mutlu güvenli ve yardımsever büyümelerine yardımcı olacaktır.

  ÇOCUK İSİMLERİ ANSİKLOPEDİSİ
  BİR YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN  Amerika''nın 1 numaralı aile dergisinden, bir yaşındaki çocuğunuzun duygu ve zeka gelişimiyle ilgili size yol gösterecek bir kitap.

  Çocuk büyütürken, her gün yeni bir macera yaşayacaksınız. As They Grow (Büyülerken) serisinin birinci kitabında "Parents" (Ebeveynler) dergisinin uzman yazarları, çocuğunuzun bu olağandışı ikinci yılında nasıl düşündüğünü ve nasıl hissettiğini ve ona büyürken güvenli bir besleyici bir çevreyi nasıl yaratabileceğinizi anlatıyorlar.

  Her bir bölüm çocuğun gelişimiyle ilgili belirli bir alana odaklanıyor: Konuşmaya ve hareket etmeye başlamasından, kişiliğinin oluşmasına, korkularından aile, arkadaşlar ve bakıcılarla ilişki kurmasına kadar pek çok konuya değiniyor. Çocuğunuzun davranışlarından ne beklemeniz gerektiğini anlatırken, Br Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken kitabı sizin bakış açınızdan neler yaşayacağını -korkularını, hayal kırıklıklarını ve hayata bakışını- açıklıyor.

  Bu anlayışla birlikte, çocuğunuzu, o emeklemekten koşmaya ve seslerden cümlelere geçerken cesaretlendirmek için en etkili yolları gösteriyor. Bu önemli kaynak aynı zamanda, çocuğunuzun cinsiyetinin farkına varması, kabusları, sinir krizleri ve bunun gibi diğer sorunlarını da açıklıyor. "Parents" dergisi 1926''dan beri Amerika''nın 1 numaralı aile dergisi. "Parents" ebeveynlerin sesi oldu ve onlara mutlu, sağlıklı çocuklar yetiştirmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sundu.

  Teri Crawford Jones, 25 yıldır Childern''s Television Workshop ve Prentice Hall da dahil olmak üzere pek çok yayınevi için çocuk kitapları ve eğitim materyalleri hazırladı.

  İKİ YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN  Amerika''nın 1 numaralı aile dergisinden, iki yaşındaki çocuğunuzun duygu ve zeka gelişimiyle ilgili size yol gösterecek bir kitap.
  İki yaşındaki bir çocuğun ebeveyni olduğunuzda, her gün, heyecan verici bir yolculuktur. Onlar Büyüdükçe serisinin ikinci kitabı olan İki Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken''de, Ebeveyn dergisinin uzman editörleri, dikkate değer üçüncü yıla doğru çocuğunuzun ne düşünüp hissettiğini -ve çocuğunuzun gelişebileceği besleyici ve güvenli çevreyi sizin nasıl sağlayacağınızı- anlatıyorlar.
  Kitapta her bölüm gelişimin farklı kilometretaşları -dil gelişiminden öğrenmeye, paylaşma ve sabırlı olmak- üzere odaklanıyor. İki Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken, çocuğunuzun bakış açısından -endişeleri, meydan okumaları ve heyecanları- onun ne yaşadığını açıklayarak, yavaş yavaş gelişen davranışlarındaki günlük değişimlere sizi hazırlar. Çocuğunuzu tanıyarak, benmerkezcilikten sosyalleşmeye, mutlak bağımlılıktan, bağımsızlığa geçerken onu desteklemenin en verimli yöntemlerini öğreneceksiniz. Bu kaynak ayrıca, çocuğunuzun cinsiyetinin farkında olması, tuvalet eğitimi ve hatta aileye yeni bir kardeşin katılmasıyla oluşan kıskançlık gibi ortak ama karmaşık sorunlarla başa çıkmak konusunda pratik tavsiyeler sağlar.

  ÜÇ-DÖRT YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN  Amerika’nın 1 numaralı aile dergisinden, üç-dört yaşındaki çocuğunuzun duygusal ve bilişsel gelişimi için bir rehber. Evinizin etrafında koşan küçük yeni insan yeni kazandığı bağımsızlığını öne sürdükçe sizi hem şaşırtacak ve hem de eğlendirecek ve günlük olaylara ve aktivitelere sürekli bir yorum katacaktır. 3-4 yaşındaki çocuğunuz büyürken, Parents dergisinin uzman editörleri size, üç-dört yaşındaki çocuğunuz bir bebekten küçük bir bireye dönüşürken düşündüklerinin ve hissettiklerinin nasıl ve neden olduğunu açıklayarak, çocuğunuzun sürekli aktif olan zihnini ilginç bir şekilde gizlice bakma fırsatı sağlayacaktır. Aynı zamanda, çocuğunuzun gelişebileceği uyarıcı ve destekleyici çevreyi nasıl geliştirebileceğinizi de keşfedeceksiniz. Her bölüm -duyguları kelimelerle ifade etmek ve hayal gücünü kullanmaktan, öğrenme sorumluluğu ve diğerlerinin ihtiyaçlarını anlamaya kadar- bir tek gelişim aşamasına odaklanmıştır. Üç-dört Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken adlı bu kitap, çocuğunuz yapmak istediği her şeyi yapabilecek kadar duygusal ve fiziksel olarak güçlü değilken, bağımsızlığını arama esnasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkabilecek çatışmaları azaltmak için size bazı özel tavsiyelerde bulunur. Aynı zamanda etrafındaki insanlara ve içinde bulunduğu dünyaya onun bakış açısından bakarak, genellikle birden değişiveren davranışlarını ve gelişimini anlamanıza yardım eder. Bu temel kaynak sizin, hayali arkadaşlar ve cinsiyetin farkına varmaktan okulöncesi çocuğun genel korkuları (karanlık, rüyalar ve incinmek) ve hayal kırıklıklarına kadar hemen her konuda pratik tavsiyeler edinmenizi sağlar. Üç-dört yaşındaki çocuğunuz büyürken sizin ve çocuğunuzun büyümesini ve bu muhteşem yıllardan zevk almanızı sağlar. Parents Dergisi, 1926’dan bu yana Amerika’nın 1 numaralı aile dergisidir. Mutlu, sağlıklı çocuklar yetiştirme ihtiyacındaki ailelere bütün bilgi ve telkinleri sağlayan ailelerin sesidir. Ginny Graves, ödül kazanmış bir gazeteci, Redbook ve Parenting de dahil olmak üzere çok sayıda ulusal dergiye çocuklarla ilgili konularda makaleler yazdı, Parents dergisinde düzenli olarak yazıyor. Ayrıca hamilelikte egzersize kadar kapsamlı bir rehber olan Pregnancy Fitnes adlı kitabın yazarı.

  5-6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN
  Çocuğunuzu tüm gün süren bir okula göndermek sizin ve anaokulu yaşına gelmiş çocuğunuz için önemli ve heyecan verici bir değişim anlamı taşır. Beş ve altı yaşındaki çocuğunuz büyürken, Parents dergisinin uzman editörleri sizi bu başkalaşım yılları süresince çocuğunuzun hayret uyandıran zihinsel gelişimi ve gün geçtikçe derinleşen sosyal becerilerine hazır olmanızı sağlayacaktır. Her bölüm, bir birey olarak anne bağımlılığından sıyrılmaktan okuma ve yazmayı öğrenmeye, saygı ve dürüstlük gibi insani değerleri anlamasından, ev hayatından uzaklaşıp arkadaşlarla dolu bir sınıfta ilk okul tecrübesini yaşamaya kadar bir tek gelişim aşamasına odaklanmış ve çocuğunuzun iç dünyasına sizin için ışık tutmayı amaçlamıştır. Bu kitap fazla baskı yapmadan kendine güveni olan bir çocuk yetiştirme ve kendini köşeye sıkışmış hissetmeyeceği yeterli alanı sağlama konularında faydalı stratejiler öğreten bir rehberdir. 5-6 Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken adlı bu kitapta ayrıca yalan söylemekten şiddet kullanmaya kadar tüm kötü davranışları nasıl engelleyeceğinizi ve onu bir yetişkin olarak bu karmaşık dünyaya nasıl hazırlayacağınızı keşfedeceksiniz. İdeal bir anaokulu ve ilkokul sınıfında aranması gereken nitelikleri öğrenmenin yanı sıra, bu kitap çocuğunuz için de kolaylıkla öğrenebilmesi ve gelişebilmesi için sizin yaratıcı, destekleyici ve sağlıklı bir çevre yaratmanıza yardımcı olacaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963