scorecardresearch.com ERGENLİKTE 33 SORUN 33 ÇÖZÜM ve Tüm Aile Hayatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
ERGENLİKTE 33 SORUN 33 ÇÖZÜM

ERGENLİKTE 33 SORUN 33 ÇÖZÜM

Yazar : Çelebi Çağlayan

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Aile Hayatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Daha dün elinden tutmadan yolda yürüyemeyen çocuğunuzun artık bir ergen olduğunu fark et-tiniz mi? Ergenlik dönemi tüm ebeveynler için çocuklarının gelişimindeki en sancılı evrelerin başında gelir. Uzmanlar bu dönemin 11 yaşında başlayıp 18 yaşına kadar (hatta daha uzun süre) devam edebileceğini söylüyor ve ebeveynleri u-yarıyor; çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini en sağlıklı biçimde tamamlaması açısından bu döneme dikkat!

Ergenlikte Fizyolojik, Cinsel ve Sosyal Gelişim
Cinsel Kimlik Arayışı
Zararlı Alışkanlıklar ve Madde Kullanımı
Kendine Zarar Verme
Beslenme Bozukluğu, Yemek Yememe, Diyet
Kuşak Çatışması
Arkadaş Seçimi ve Yanlış Arkadaşlıklar
Okuldan Kaçma, Okul Fobisi
Özgüven Eksikliği
Para Kullanımı
Sorumluluk Bilinci
Meslek Seçimi...

Ergenlikte 33 Sorun 33 Çözüm; Rehber Öğret-men Çelebi Çağlayan’ın titiz çalışmasıyla tüm anne babalara yol gösterecek bir başucu kitabı...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963