scorecardresearch.com Ceza Muhakemesinde İz Bilimi Kriminalistik Gerçeği ve Tüm Adli Bilimler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Muhakemesinde İz Bilimi Kriminalistik Gerçeği

Ceza Muhakemesinde İz Bilimi Kriminalistik Gerçeği

Yazar : Cemal Öztürk

Sayfa Sayısı : 230

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Adli Bilimler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu çalışmada, ceza uyuşmazlıklarında maddi gerçeğin bulunması için, bilim-teknik ve bunların verileri ile iç içe olan yargılama makamlarına ve hukuki prosedür ve kuralları bilip ona göre hareket eden, bilgi ve tekniğini hukuka uygun olarak hukukçunun kullanımına sunan iz bilimi incelemecilerine ulaşılmaya çalışılmıştır.
Bu amaçla, iz bilim konusunda Türkiye''deki anlam, yetki, alt saha ve koordinasyon sorunları ortaya konulup bunlara çözüm önerileri sunulmuştur. Konuya bu açıdan bakıldığında, bu kitap Türkiye''deki bu alanda adalete vurulan darbeleri gösterdiği gibi bunlara karşı çözüm önerilerini de sunmuş cesur bir eser niteliğindedir.
Aynı zamanda Kamu Hukuku alanında yapılmış bir yükseklisans tezinin düzenlenmiş hali olan bu eser konusuna bilimsel olarak bu açıdan bakan ilk eser olmuştur.
Kitabımızın, adalete hizmet eden herkese, hakim ve savcılarımıza, askerimize (özelde Jandarmamız ve sahil güvenliğimize), polisimize, asker ve polis öğrencilerimize yararlı olacağı kanısındayız. Kitap, hukuk fakülteleri, Hakim ve Savcı yetiştirilen kurslar, askeri okullar, harp okulları, Harp Akademisi, polis okulları ve Polis Akademisi''nde gösterilen derslerde büyük fayda sağlayacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963