scorecardresearch.com İmparatorluk, Direniş Ve İsyan ( Empire, Resıstance And Rebellıon ) ve Tüm A.B.D Kitapları Radikal Kitap'ta!
İmparatorluk, Direniş Ve İsyan ( Empire, Resıstance And Rebellıon )

İmparatorluk, Direniş Ve İsyan ( Empire, Resıstance And Rebellıon )

Yazar : Tarık Ali

Sayfa Sayısı : 199

Yayınevi : AGORA YAYINLARI

Tür : A.B.D

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Amerikan İmparatorluğu terörizme karşı savaş bayrağı altında tüm dünyaya meydan okuyor. Bizzat kendine sadık kalemşörleri, bu savaşın en az on, beş yıl süreceğinden ve yaklaşık 60 ülkenin bu savaşa dahil edileceğinden dem vuruyorlar. İnsanlık tarihinde ilk defa, dünyada kendi gücüne yakın tek bir rakibi olmayan bir imparatorluk, yeryüzünü kendi çıkarları doğrultusunda baştan sona dizayn etmeyi tasarlıyor. Tarık Ali ise bu emperyal planlara, dünya çapında bir Anti-Emperyalist Birlik kurulması çağrısıyla karşı koymayı öneriyor. Küreselleşme-karşıtı hareketin anlamlı çıkışlar olduğuna, fakat doğrudan iktidar perspektifini gözetmediği sürece eriyip gideceğine dikkat çekiyor. Örneğin Arjantinde yerel düzeyde kalan örgütlenmelerin, İmparatorlukun paltosunu kemirmekten öte bir sonuç vermeyeceğinin altını çiziyor. "Öldüğü iddia edilen Sosyalizm sözcüğünü tekrar tekrar ve üstüne basa basa kullanmalıyız," diyor Tarık Ali. Mutlaka siyasal bir alternatif ortaya koyalım ve Sosyalizm sözcüğünü yeniden bir slogan haline getirelim!
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963