scorecardresearch.com Amerikan Derin Devleti Ve Beyin Yıkama Operasyonları ve Tüm A.B.D Kitapları Radikal Kitap'ta!
Amerikan Derin Devleti Ve Beyin Yıkama Operasyonları

Amerikan Derin Devleti Ve Beyin Yıkama Operasyonları

Yazar : JIM KEITH

Sayfa Sayısı : 278

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : A.B.D

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

BU ALANDA TÜM DÜNYADA YAPILAN EN ÖNEMLİ ÇALIŞMA DÜNYADA İLK DEFA ‘BEYİN YIKAMA OPERASYONLARI’NA UĞRAMIŞ MAĞDURLARIN TÜYLER ÜRPERTİCİ İFADELERİNİ BU KİTAPTA BULACAKSINIZ… TÜM GİZLİ SERVİSLERİN VE EMNİYET TEŞKİLATLARININ OKULLARINDA ÖNERDİKLERİ KİTAP Dünya seçkinleri için kitlelerin kontrolü vazgeçilmez ve yaşamsal bir gerekliliktir. Bilimin ve psikiyatrinin gelişimiyle, bu kontrol mekanizması doğrudan doğruya insanların zihinlerini hedef almaya başlamıştır. Bu, George Orwell''ın “1984” adlı romanındaki “yeni insanın” yaratılmasıdır. Yeni İnsan''ın gerçeklik kavramı, beyinde ateşlenen elektronik imajların dansı ve “seçkinlerin” yarattığı düşünce ağıdır. Mutluluğu, izlediği görüntülerle yaratılmıştır. Tanrısı, elektronik bir perdenin arkasında gizlidir. Bu perde aralandığında karşımıza çıkansa CIA, NSA, FBI ve medyadır. * Yeni binyılın başında, insanlığın psikolojik kontrolü alanında yaşanan çarpıcı gelişmelerden, öğrencileri eğitmek yerine onları itaat eden robotlara dönüştürmeyi amaçlayan bir eğitim düzeninin yaratılışına, * Küçük yaştaki çocukların Amerikan Haberalma Servisleri tarafından seks kölesi olmak üzere eğitilmelerine, * CIA ve gizli seçkin topluluklar tarafından insanlığın topluca uyuşturulmasına, * Bilinçaltı ikna yöntemlerinin kullanımından denetim kültlerinin yaratılışına, Görsel ve yazılı medyanın kitleler üzerinde uyguladığı dezenformasyona ve daha birçok benzeri konuya değinen bu kitap, okuru bir dehşet ortamına sürüklemektedir. Her kitabı büyük tartışmalar yaratan Jim Keith, bu kitabıyla dünyayı yönetenler ve onların hedefleri konusunda okurların dikkatini çekmeyi başarıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963