scorecardresearch.com Açıköğretim 3. Sınıf Türk Siyasal Hayatı Görüntülü DVD Seti (2 DVD) ve Tüm 3.Sınıf Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıköğretim 3. Sınıf Türk Siyasal Hayatı Görüntülü DVD Seti (2 DVD)

Açıköğretim 3. Sınıf Türk Siyasal Hayatı Görüntülü DVD Seti (2 DVD)

Yayınevi : .

Tür : 3.Sınıf

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


» Ünite Ünite Türk Siyasal Hayatı Anlatımı
» HD Kalitesinde Görüntü ve Ses
» Vize Final Sınavı Denemeleri ve Çözümleri
» Karma Soru Çözümleri
» Toplam 5 DVD
» Dershane Ortamında Hoca Eşliğinde Adım Adım Anlatımdan Oluşan Profesyonel Bir Şekilde Hazırlanmış Mükemmel Bir Set.
» Türk Siyasal hayatı Dersini Öğrenmek Bu Setle Artık Çok Kolay...
Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Sınavlarınıza hazırlanmanızda yardımcı olacak bu setle Türk Siyasal Hayatı dersini çok rahat bir şekilde geçebileceksiniz. Konuları adım adım takip etme  ve çıkabilecek muhtemel soru çözümlerini adım adım takip ederek dersi daha rahat anlamanıza  yardımcı olacaktır.

Türk Siyasal Hayatı Dersi DVD İçerik:
» 01 - Yararlanılan Kaynaklar
» 02 - Karşılaştırmalı Bir Perspektifte Demokrasiye Geçişler, Çöküşler ve Onarımlar
» 03 - Anayasa Yapımı Siyaseti
» 04 - Partiler ve Parti Sistemi
» 05 - Ordu ve Siyaset
» 06 - Devlet, Sivil Toplum ve Pekişmenin Önündeki Yeni Engeller

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963