scorecardresearch.com Açıköğretim 3. Sınıf Anayasa Hukuku Görüntülü DVD Seti (4 Dvd) ve Tüm 3.Sınıf Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıköğretim 3. Sınıf Anayasa Hukuku Görüntülü DVD Seti (4 Dvd)

Açıköğretim 3. Sınıf Anayasa Hukuku Görüntülü DVD Seti (4 Dvd)

Yayınevi : .

Tür : 3.Sınıf

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


AES (Açıköğretim Eğitim Setleri); Görüntülü Konu Anlatımlı, Seçkin Dershanelerde görev yapan Profesyonel Öğretmen Kadrosu tarafından hazırlanmış olan setlerimizle Konulara ve Sorulara Hakim olacaksınız ve Sınıfta Kalmayacaksınız.. 2010 Müfredatına göre hazırlanmış konu anlatımları, örnek soru çözümleriyle dershaneyi evinize getirdik. 4 DVD den oluşmaktadır. DVD Setlerimiz Sınava yönelik olarak hazırlanmış ve anlamadığınız yerlerde ileri, geri alarak tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Ful HD kalitesiyle çekilmiş olan görüntülerle ve doğal ders anlatma yöntemiyle sıkılmadan ve zevkle seti tamamlamış olacaksınız. İster Televizyonda, İster DVD Playerde İster Bilgisayarınızda İzleyebilirsiniz.Sınavlarda başarılı olacaksınız…

Anayasa Hukuku Dersi DVD Seti İçerik:

» Türkiyede Anayasa Gelişmelerine Genel Bakış ve 1961 Anayasasının Temel Nitelikleri
»  Milli Güvenlik Konseyi Rejimi ve 1982 Anayasasının Başlıca Özellikleri
»  Devletin Temel İlkeleri-I
»  Devletin Temel İlkeleri-II
»  Kurucu İktidar: Anayasayı Değiştirme Sorunu
»  Kuvvetler Ayrılığı
»  Yasama Fonksiyonu ve Yasama İşlemleri
»  Yürütme Fonksiyonu ve Yürütme İşlemleri
»  Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşu, Milletvekillerinin Seçimi ve Hukuki Statüleri
»  Türkiye Büyük Millet Meclisinin İç Yapısı, Çalışma Düzeni, Görev ve Yetkileri
»  Yürütme Organının Yapısı ve Cumhurbaşkanı
»  Başbakan, Bakanlar Kurulu ve Hükümet Sisteminin Niteliği
»  Olağanüstü Yönetim Usulleri
»  Yargı Fonksiyonu
»  Anayasa Yargısı-I (Anayasa Mahkemesi, Anayasaya Uygunluk Denetimi)
»  Anayasa Yargısı-II (Anayasaya Uygunluk Denetiminin Kapsamı, Şekilleri ve Sonucu)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963