scorecardresearch.com Aöf Görüntülü Eğitim Seti 2. Sınıf İktisat Teorisi (4 Cd) ve Tüm 2. Sınıf Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aöf Görüntülü Eğitim Seti 2. Sınıf İktisat Teorisi (4 Cd)

Aöf Görüntülü Eğitim Seti 2. Sınıf İktisat Teorisi (4 Cd)

Yayınevi : .

Tür : 2. Sınıf

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Açık öğretimliler sınavda kesin başarı için AÖF.GEN.TR
2.SINIF İKTİSAT TEORİSİ tek yardımcınız. Sınav sitresini geride bırakın. Kaygılı bekleyişler bu setle sona eriyor. Açık öğretimliler sınıfta kalmayı unutun. İktisat teorisindeki Monopol piyasa, Arz-Talep eğrisi, Rekabet Teorem konuları bu setle aydınlanıyor

Ünite 1 İktisat Teorisi
Ünite 2 Tüketici Davranışları Teorisi
Ünite 3 Piyasa Talebi ve Talep Esnekliği
Ünite 4 Üretim Kuramı
Ünite 5 Üretim Maliyetleri
Ünite 6 Tam Rekabet Piyasası ve Firma Dengesi
Ünite 7 Eksik Rekabet Piyasaları-I, Monopol, Monopson ve İki Yanlı Tekel
Ünite 8 Eksik Rekabet Piyasaları-II, Monopolcü Rekabet ve Oligopol Piyasaları
Ünite 9 Faktör Piyasaları
Ünite 10 Genel Denge ve Refah
Ünite 11 Makro İktisat Temel Kavramlar
Ünite 12 Klasik ve Keynesçi Makro Analiz
Ünite 13 Tüketim ve Yatırım
Ünite 14 Para Arzı ve Talebi
Ünite 15 Mal ve Para Piyasasındaki Denge
Ünite 16 Açık Ekonomide IS-LM Modeli
Ünite 17 Toplam Arz ve Toplam Talep Modeli
Ünite 18 İşsizlik ve Enflasyon
Ünite 19 Ekonomik Büyüme
Ünite 20 İstikrar Politikalarına Çeşitli Yaklaşımlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963