scorecardresearch.com Yeni Başlayanlar İçin Freud ve Tüm 19. Yüzyıl Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Başlayanlar İçin Freud

Yeni Başlayanlar İçin Freud

Tür : 19. Yüzyıl Felsefesi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yeni Başlayanlar İçin Freud kitabı, psikanaliz fikirleri için açık bir giriş niteliği taşımaktadır ve psikanalizin nasıl oluşturulduğunu açıklamaktadır. Kitap, 20. yüzyılın başlarında Freud''un bilinç ve rüya hakkındaki düşüncelerine nasıl ulaştığını ve psikanalizi nasıl geliştirdiğini göstermektedir. Freud''un çalışmalarının başlıca alanlarını bu konular oluşturmaktadır. Kitapta bu konuların yanı sıra Freud eleştirileri ve onun ölümünden sonra psikanalizin gelişimi de anlatılmaktadır. Freud''un 20. yüzyıl kültürü üzerindeki tespitleri gösterilmiş ve kültürel çalışmaları; feminizm, film kuramı ve sanat üzerindeki etkileri anlatılmıştır. Bu kitap, basit bir içerikle değil, anlaşılır bir dille ciddi konuları okuyucuya sunmaktadır. 20. yüzyıl, insan kültürünün ve varoluşunun dönüşüm yaşadığı bir dönem olmuştur ve Freud''un fikirleri hem bu değişiklikleri açıklamış hem de onların nedenlerini ortaya koymuştur. Cinsellik, savaş, reklam, sinema ve popüler kültür Freud''un bakış açısına çok şey borçludur. Onun fikirleri pek çok alanda etkin olmuştur. Yeni Başlayanlar İçin Freud kitabı, geniş bir çalışma alanında okuyuculara bilgiler sunmaktadır. Osborne ve Mechan, uzun yıllar süren bir çalışmanın sonucunda bu kitabı ortaya çıkarmışlardır. Bu kitap Freud''u ve psikanalizi anlamak için iyi bir başlangıçtır. - Rick Giombetti (Seattle)- İyi düzenlenmiş, eğlenceli ve okuması kolay bir kitap. Teknik ve akademik çalışmalarına girmeksizin Freud''u anlamak isteyenlere tavsiye ederim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963